Бо не тільки хлібом єдиним живе людина…

З усіх професій саме працівники культури довго не мали свого свята. Воно з’явилося лише у 2000 році, але декілька разів переносилася дата його відзначення. У кінці 2013 року святкування було встановлене на 9 листопада, щоб відзначати його спільно із Днем української писемності та мови. Адже живе українська культура і мова – живе Україна.
В усі часи клубні заклади були і є осередком культури, улюбленим місцем дозвілля. Зіграти на інструменті, заспівати пісню чи розповісти гумореску, цікаво провести концерт, як кажуть, «і швець, і жнець, і на дуді грець», – саме цей вислів влучно підходить до мого співрозмовника, котрий поєднує в собі всі ці якості, не зациклюючись лише на роботі керівника. Про те, чим живе наразі міський будинок культури нам розповів його директор Святослав ГАЛ:
– Виноградівщина надзвичайно багата талановитими, обдарованими і всебічно розвиненими особистостями. Без учасників художньої самодіяльності не обходиться жодне свято, а наші митці постійно дивують своєю майстерністю. Прищеплювати любов до культури та мистецтва, відкривати та розвивати творчі здібності краян, урізноманітнювати їх дозвілля – такими є основні напрямки нашої роботи.
До структури комунального закладу «Виноградівський міський будинок культури» входять безпосередньо міський будинок культури, клуб-філія по вулиці Першотравневій, територія парку Перені, виставкова зала «Імпасто». Маючи багаторічну історію, міський будинок культури є джерелом і взірцем високого виконавського рівня, оригінальної режисури та яскравих авторських знахідок. Усе це – невід’ємна частина повсякденної праці 8-ох колективів художньої самодіяльності із званням «народний», «взірцевий» (хор працівників культури та любителів хорового співу, хор ветеранів, оркестр народних інструментів, духовий оркестр, гурт «Севлюш Діксі-бенд», хореографічний колектив «Галактика», театри дитячий та ляльковий), понад 20 клубів за інтересами, виставкової зали «Імпасто» тощо. Новаторський підхід та збереження кращих традицій дають змогу плідно працювати як самодіяльним артистам старшого покоління, яких ми вважаємо своїм «Золотим фондом», так і молоді та дитячим колективам. Працівники та учасники художньої самодіяльності будинку культури – це справжні професіонали, які завжди успішно представляють наш район на різноманітних культурних заходах обласного, всеукраїнського та міжнародних рівнів, перемагають у мистецьких конкурсах.
Щорічно міський будинок культури проводить до трьохсот різноманітних заходів, розрахованих на відвідувачів різної вікової категорії. Це, зокрема, звітні концерти творчих колективів, новорічні ранки та розважальні програми, святкові концертні програми та урочисті міські заходи, вистави, майстер-класи, виставки, фестивалі та благодійні концерти.
За останні роки нами започатковано проведення масових гулянь до Дня молоді, фестивалю молодих авторів «Карпатський пегас», народний фольклорний фестиваль «Пасхальні зустрічі». Ці заходи стали надзвичайно популярними не тільки серед містян, а й жителів усього району.
Аби вирішити одну з найбільш гострих сьогоднішніх проблем – дефіцит живого спілкування з родичами, друзями, молодшим поколінням, у МБК працюють клуби за інтересами. Слід відзначити роботу новоствореного клубу краєзнавців, завдяки якому проводиться надзвичайно цікаві і змістовні зустрічі, під час яких присутні знайомляться з історією краю.
У популяризації творів майстрів народного та образотворчого мистецтва велику роботу проводять місцеві художники, організовуючи різноманітні заходи у виставковій залі «Імпасто». Наразі ведуться перемовини про нове її приміщення, а поки що виставки проводяться у приватній картинній галереї міста. Загалом робота в даному напрямі не припиняється, адже зовсім недавно наші митці презентували виставку в Хусті, яка визвала неабиякий інтерес.
Не можемо обійти увагою й діяльність самодіяльних мисткинь рукоділля – членів ГО «Виноградівські пацьорки», які стали своєрідним талісманом нашого міста, завдяки традиційним ярмаркам та їхній участі у всіх масових заходах.
Ще однією родзинкою нашої роботи стало відкриття кінозалу під відкритим небом у парку Перені. Сподіваємося й у наступному році продовжувати цю ідею, котра дуже сподобалася любителям кінофільмів. Маємо й інші напрацювання, які намагатимемось втілити в життя, а також готові підтримати будь-які цікаві ідеї, аби залучати якомога більше людей до культурного життя міста. Тож гостинно запрошуємо всіх бажаючих, незалежно від віку і вподобань, приєднатися до нашої творчої родини – різноманітного, веселого та креативного колективу Виноградівського міського будинку культури.
А сьогодні, користуючись нагодою, вітаю зі святом всіх, хто своєю невтомною працею та вагомими здобутками збагачує духовну скарбницю українського народу, хто на крилах свого таланту підносить і звеличує нашу українську культуру. Нехай кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог, – підсумував Святослав Гал.
Підготувала Любов ТОКАЧ