Тут навчать як захистити себе від нападника

Що значить “самозахист”? Здається просте запитання. Проте більше сотні опитаних людей дивують своїми відповідями. Не буду цитувати почуте, відзначу тільки, що майже всі сприймають самозахист, як спеціалізований і вузько направлений вид діяльності людини. Отож, я вирішила звернутися за роз’ясненням, чи то уточненням, до спеціаліста. Як виявилося фахівців з самозахисту на Виноградівщині не так і багато. Одним з найвідоміших є Віктор Черніков – інструктор з самозахисту фітнес центру “ДАРТ”, що у Виноградові. Наразі публікуємо фрагмент нашої розмови.

– Що значить для Вас “самозахист”?

– Для мене САМОЗАХИСТ – це контроль над собою, довколишнім середовищем і обставинами. Це життя, вірніше – невід’ємна складова життя людини. Це все, що пов’язане з підтримкою життєвого тонусу тіла і психіки. Це вміння діяти у небезпечних і нестандартних ситуаціях, якими наповнене життя. Вміння запобігати і протидіяти стресам, неврозам, зайвій вазі, поганим звичкам і тому подібному і такому іншому. До речі, САМОЗАХИСТОМ ЗАЙМАЮТЬСЯ ВСІ. Проте багато хто не усвідомлює, що вся життєва діяльність людини пронизана самозахистом. Для прикладу, навіть заробляння грошей – це в значній мірі самозахист від голоду і дискомфорту. Будь-яка фізична діяльність – це самозахист людського тіла від старіння. Прикладів можна наводити безліч.

– Якщо я правильно зрозуміла, то по Вашому, самозахист – це життя. Виходить у фітнес центрі вчать як жити !?

– Звісно так радикально питання стояти не може. Кожен вчиться жити по своєму. Завдання фітнес центру створити умови для фізичних тренувань. Різноманітні програми групових та персональних занять вдало доповнюють фітнес-програми. Заняття з самозахисту є однією з таких програм.

– Що відбувається на Ваших заняттях з самозахисту?

– На заняттях з самозахисту я допомагаю відвідувачам визначити свої слабкі і сильні сторони в протистоянні фізичному і психологічному насиллю. Даю змогу кожному максимально використовувати свої особисті фізіологічні і психологічні можливості. Навчаю різним способам протидії фізичній та психологічній агресії. У результаті, багато хто дивується тому, на що, він спроможний у самозахисті.

 – Чи можете дати якісь поради нашим читачам?

 – Із задоволенням. Можу процитувати декілька порад з моєї статті “ВІЧ на ВІЧ зі ЗЛОВМИСНИКОМ”, яка нещодавно була оприлюднена на стіні спільноти “САМОЗАХИСТ – Виноградів” в соціальних мережах Facebook та ВКонтакте.

ПОРАДИ від ВІКТОРА ЧЕРНІКОВА – інструктора з самозахисту фітнес центру “ДАРТ”

Порада 1.

Зловмисника не можна впізнати по зовнішності, тому ніколи не судіть про незнайомця по зовнішньому вигляду. Пам’ятайте також, що у більшості випадків проявлення насильницьких дій, нападник і постраждалий були знайомі раніше. Не нехтуйте відчуттям тривоги. Довіряйте своїм внутрішнім передчуттям.

Порада 2.

Якщо до вас наближається зловмисник, або просто підозріла особа, ви не повинні залишатися на місці і не зобов’язані з ним спілкуватися. Необхідно віддалитися на безпечну для Вас віддаль.

Порада 3.

Зловмисники уникають людей, які виглядають упевнено. Тому хороша осанка, впевнена хода, дикція і почуття гумору стануть Вам у нагоді.

Порада 4.

Ніколи не погоджуйтеся на пропозицію зловмисника “вийти” в інше місце. Зловмисник зазвичай не вчиняє злочин у незручному для нього місці. Якомога більше змінюйте його плани.

Порада 5.

У ситуації самозахисту не діють жодні морально-етичні правила чи обмеження. Не бійтеся кого-небудь скривдити, коли доводиться захищатися. Робіть все, що вимагає ситуація. Вашою ціллю є виживання з найменшою втратою свого здоров’я.
Порада 6.

Незалежно від того, настільки великий, сильний і швидкий нападник, його призупинить на деякий час, стусан у вразливу зону. Це дасть Вам можливість звернутися за допомогою, або перейняти ініціативу.

Порада 7.

Так само як упевненість це сила, страх це слабкість. Не бійтеся поглянути в обличчя своїм страхам. Розберіться заздалегідь чого варто боятися, а чого ні. Перетворюйте страх в свого союзника. Нехай страх підсилює Ваші дії спрямовані на самозахист.

Порада 8.

Зловмисник теж людина, він теж має відчуття страху і фізичної болі. Нападаючи він вважає себе хижаком, а Вас жертвою і не розраховує на шкоду для власного здоров’я. За для недопущення агресивних дій спробуйте переконати його у недоцільності реалізації злочинних або протиправних намірів.

Порада 9.

Намагайтеся уникати фізичного контакту зі зловмисником. Якщо уникнути небажаному фізичному контакту або нападу не вдається, скористайтеся прийомами рукопашного бою, або використайте зброю призначену для самозахисту .

Віктор Черніков – інструктор з самозахисту ФЦ “ДАРТ”

comments powered by HyperComments