РАЗОМ З ГРОМАДОЮ – ЗАРАДИ ГРОМАДИ

У читальному залі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація проекту «Разом із громадою – заради громади», який представила його керівник – директор ЦРБ Катерина Вашкеба. Відкриваючи захід, вона привітала присутніх із спільною перемогою, яка для ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» є визначною подією – вона стала переможцем конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», який проводився у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» у партнерстві з ГО «Жіночі перспективи» (м. Львів) за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні.
Зініціював даний конкурс БФ «Центр громадських ініціатив», про який можна говорити багато, позаяк з ним склалася багаторічна          співпраця. Адже бібліотека є центром громади, а це якраз є тим кроком, що дозволить нам бути «Разом з громадою – заради громади».
Мета проекту: надати неупереджену та незалежну від партійної діяльності та адмінресурсу інформацію про особливості виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування, про завдання і результати адміністративно-територіальної реформи в Україні, створивши широку об’єднавчу платформу всіх організацій громадянського суспільства, що займаються просвітництвом та моніторингом впровадження адміністративно-територіальної реформи, виборчим процесом. Тобто, бібліотеки як інформаційні центри, доноситимуть і роз’яснювати людям, які є зміни до Закону «Про місцеві вибори», що був прийнятий зовсім недавно.
Реалізовуватиметься проект з 1 вересня по 31 грудня поточного року на території  Виноградівського та Берегівського районів. Для цього було обрано по 4 сучасно обладнані  бібліотеки, де є всі умови для створення центрів громадянської освіти. У нашому районі це, зокрема, районна книгозбірня, бібліотеки-філії Малої Копані, смт. Королева, Фанчикова, також допомагатиме с. Нове Село. У сусідів – Берегово, с. Гат, с. Шом і с. Бене.
Втілюватиметься проект шляхом проведення навчальних семінарів-тренінгів; інформаційних зустрічей; скайп-конференції (до слова, дві з них заплановано провести з органами місцевого самоврядування Угорщини); показу документальних фільмів про права людини від «Кіноклубу DocudaysUA»; виданням буклетів та інформаційних флаєрів. Громадськість отримає безкоштовну інформацію: про особливості виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування; про завдання і результати адміністративно-територіальної реформи в Україні; 24 чоловік будуть підготовлені до роботи у дільничних виборчих комісіях або працюватимуть спостерігачами на виборчих дільницях; 24 юнаків та юнок, з числа соціально активних молодих людей, зможуть надавати об’єктивну інформацію одноліткам щодо адмінреформи та про правила голосування під час виборів до органів місцевого самоврядування. Формування світогляду, активної життєвої позиції молоді є одним із основних аспектів для майбутньої суспільної діяльності на основі принципу соціальної відповідальності.
Протягом проекту заплановано 11 навчальних тренінгів. Їх проводитиме тренер – адвокат Валерій Нечаєв, який надаватиме юридичні консультації, розповість про всі виборчі нюанси і чому кожному з нас варто йти голосувати. До слова, під  час прес-конференції він наголосив на актуальності даного проекту, адже зовсім скоро вибори, а інформація про нововведення до Закону «Про місцеві вибори» практично відсутня.
Підсумовуючи, Катерина Вашкеба сказала, що попереду велика робота, але висловила впевненість, що у співпраці вона буде успішно втілена в життя.
Любов ТОКАЧ

comments powered by HyperComments