У Рік ювілеїв католицькі духівники садили ліс

Щось символічне є в тому, що у переддень Міжнародного дня лісів, який, згідно конвенції ООН щороку відзначають 21 березня, у Шаланківському лісництві провели неординарну акцію: разом з католицькими єпископами та духовенством на трьох ділянках закладали в землю молоді пагінці дерев. Проходила лісопосадкова акція у рамках Року Ювілеїв Мукачівської Греко-Католицької єпархії. Проводили її ДП «Виноградівське лісове господарство» у співпраці з Комісією з питань екології МГКЄ. Того суботнього дня висадили 375 саджанців дуба черешчатого з нагоди відновлення єдності Мукачівської єпархії з Апостольським Престолом, яке відбулось в Ужгороді 24 квітня 1646 року; 250 саджанців липи дрібнолистої з нагоди 250-річчя канонічного заснування Мукачівської Греко-Католицької єпархії буллою «Eximia Regalium principum» Папи Климента XIV з 19 вересня 1771 року; 20 саджанців дуба черешчатого і формування Алеї Блаженнішого Теодора Ромжі з нагоди 20-річчя проголошення Блаженним владики Теодора (Ромжі).

В акції взяли участь апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії – єпископ Ніл (Лущак), єпископ Мукачівської Римо-Католицької дієцезії Антал (Майнек), архідекан Хустського вікаріату Мукачівської греко-католицької єпархії о. Володимир Бабич, архідекан Мукачівського архідияконату о. Мирослав Сипко, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці м. ВинограДІВ о. Іван Кормош, настоятель храму парафії Святого Архистратига Михаїла (с. Шаланки) о. Йожеф Чірпак, керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій» і секретар ГО «Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи» Олександр Бокотей. Їх зустрічали хлібом-сіллю.
Спочатку духовенство провело молебень для освячення саджанців за чином «Благословення насадження дерев». Перед молебнем всім присутнім роздали «Молитовник-требник за збереження довкілля», долучивши таким чином лісівників та гостей заходу до спільної молитви.
– Ліси – то легені нашого краю. Бачимо, що в час цієї короновірусної пандемії найбільше страждають саме легені людини. І коли ми не дбаємо за наші ліси, так само страждають наші з вами легені через брак чистого кисню у повітрі. Тому дякуємо всім працівникам лісової галузі за невтомну працю, за те, що піклуєтеся про наші ліси, – сказав у промові апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії – єпископ Ніл (Лущак). – Сьогоднішнім молитовним, духовним дійством ми перш за все хочемо показати, що наш ліс для нас є надзвичайно важливим, що ми любимо свій край. Посадивши 375 дерев в знак єдності ужгородської унії, коли греко-католики відновили єдність із апостольською столицею і святішим отцем. Це є символічним знаком подяки Богові.

Єпископ Мукачівської Римо-Католицької дієцезії Антал (Майнек) у своїй промові порушив вкрай актуальну проблему вирубки лісів і висловив радість з того приводу, що має змогу долучитися до їх посадки. Керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій» і секретар ГО «Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи» Олександр Бокотей висловив подяку директору ДП «Виноградівське лісове господарство» за таку чудову ідею проведення акції та втілення її в життя. У свою чергу слова вдячності до духовенства за участь у молитовній посадці дерев та їх освячення пролунали з вуст Василя Омеляновича Агія. Перший заступник голови Вилоцької селищної ОТГ Еден Албок також наголосив на важливості лісопосадкової акції, привітав всіх присутніх із празником та побажав доброго здоров’я.
Відтак, озброївшись лопатами і рукавичками, всі приступили до роботи. Пліч-о-пліч з духовенством дерева садили працівники лісової галузі, шаланківці та молодь.
На завершення Василь Агій вручив подяки, «Лісовий буквар» доцента кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Фелікса Гербута та подарункові кошики з дарами лісу єпископам Нілу та Анталу, а також Олександру Бокотею на згадку про участь в такій історично-важливій акції.

Наталія Кобаль