Тут готові допомогти та розділити з вами горе

Протягом 30-ти років, капличка, яка знаходиться на території міського цвинтаря, надавала притулок для римо-католицьких вірників, яких радянська влада позбавила своїх церков. Не знайдено жодної офіційної інформації про будівництво каплиці. Будівлю, що належала римо-католицькій громаді, визнали такою, що немає власника та передали на баланс Виноградівської міської ради. У цій маленькій капличці проводилося духовне життя римо-католицької громади міста. Тут хрестили немовлят, вінчали молодят, молилися, проводилися Богослужіння для вірників, які зберегли свою віру, не дивлячись на переслідування християнства. Каплиця й до цього часу неодноразово слугувала ритуальним місцем, де люди молилися за покійних родичів. Наразі , за ініціативи священника римо-католицької єпархії о. Гергеля Мадяра, біля відремонтованої каплиці, за фінансової підтримки фонду Габора Бетлена, побудований ритуальний центр святого Яна Капістрана. Ця будівля у майбутньому надаватиме виноградівчанам можливість з честю та гідністю відправляти покійних в останню путь. Як він працюватиме та якими послугами забезпечуватиме клієнтів, «Новинам Виноградівщини» розповів директор Роберт БІСІНГЕР:
­– Смерть близької людини – це завжди велике горе і скорбота для близьких та рідних людей. Крім того, треба потурбуватися й про ритуальні обряди, пов’язані з похованням. А це, погодьтеся, й не так просто, коли людина ще й знаходиться у стресовому, засмученому стані. Ритуальний центр святого Яна Капістрана заснований на благодійній основі. Наше головне завдання – допомогти родичам покійного організувати і провести похорон, щоб вони могли попрощатися із близькою людиною в гідних умовах.Тому, наш центр надає широкий спектр ритуальних послуг. В першу чергу, хочемо забезпечити жителів міста всіма необхідними атрибутами для проведення похорону за доступними цінами. Якщо ж клієнт бажає придбати ці товари у нашому центрі, то інші послуги надаватимемо їм зовсім безплатно. До них входять: організація проведення ритуалу панахиди та поховання, незалежно від віросповідання, оформлення необхідної документації, таких, як медична довідка, свідоцтво про смерть, узгодження і вибір місця для поховання. У кінцевому результаті, клієнт переплачувати не буде, але має можливість зекономити багато енергії та часу. Для того, щоб наша команда організувала і провела церемонію похорону, клієнтам потрібно буде укласти з нами договір.
Відрадно, що маємо в наявності сучасний чотирьохмісний холодильник (передав його нам фонд францисканців з Угорщини, як гуманітарну допомогу через Каритативний центр Виноградова), який охолоджує та зберігає тіла покійних при відповідній температурі (від 0 до +4°С). Це дуже важливо тим клієнтам, у котрих рідні та близькі проживають або знаходяться за межами України. Крім того, капличка забезпечена двома сучасними кондиціонерами, які не тільки охолоджують або нагрівають приміщення, а й очищають повітря від бактерій, – констатує Роберт Петрович.
За його словами, є і такі послуги, якими, поки що, не мають можливості забезпечувати городян: бальзамування, санітарна і косметична обробка трупів, їх перевезення. Поки що замовляти їх можна у інших місцевих організаціях.
Хоча, на перший погляд, зробилося вже багато, але список планів постійно збільшується. Дуже хочеться найближчим часом остаточно оформити вівтар, завдяки чому нашими послугами зможуть скористатися всі жителі міста, незалежно від національності та віросповідання. Крім того, якщо клієнт бажає, то в наших силах організувати групу читальників на проведення панахиди, – ділиться зробленим мій співрозмовник. – Все вище перераховане вимагатиме від нас багато уваги та копіткої праці. На жаль, сьогодні дуже важко віднайти хороших та працелюбних людей, на яких можна у будь-який час покластися. Не менш важливим питанням для мене є форма одягу працівників. Адже, зовнішній вигляд людини має висловлювати повагу та співчуття до рідних покійного, відображати порядність та вихованість працівника.
– Майже кожного дня у наших задумах народжується щось нове, яке обговорюємо, вирішуємо, іноді ігноруємо. Все-таки відчувається, що з Божою поміччю зроблено вже багато. Сподіваємося, що найближчим часом центр запрацює на повну потужність та дасть нам можливість полегшити важкі та болючі хвилини виноградівчан. 6 жовтня відбудеться офіційне відкриття та освячення ритуального центру святого Яна Капістрана за участі єпископа Мукачівської римо-католицької єпархії Антала Майнека. З щирим серцем та душею запрошуємо всіх жителів міста на урочистості, після чого відбудеться огляд ритуального комплексу та каплиці. Бажаючі отримати більш детальну інформацію, можуть зв’язатися за телефоном: +380958528351. Ми завжди готові допомогти та розділити з вами непоправне горе, – завершує нашу розмову директор ритуального центру Роберт Бісінгер, а насамперед щира та добросовісна людина.
Ріта Мезей