Додаток 2
до Порядку передачі документації для
надання висновку з оцінки впливу на
довкілля та фінансування оцінки
впливу на довкілля
Дата:
(дата офіційного опублікування в Єдиному
реєстрі з оцінки впливу на довкілля
(автоматично генерується програмними
засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки
впливу на довкілля не зазначається
суб’єктом господарювання)
Реєстраційний номер 4954
(реєстраційний номер справи про оцінку
впливу на довкілля планованої діяльності
(автоматично генерується програмними
засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки
впливу на довкілля, для паперової версії
зазначається суб’єктом господарювання)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АВЕ ВИНОГРАДОВО” 34154527
(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають
відмітку у паспорті)
інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.
1. Інформація про суб’єкта господарювання.
Україна, 90300, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, місто Виноградів, ВУЛ.ВАКАРОВА,
будинок 18 380976477327
(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи – підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)
2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи.
Планована діяльність, її характеристика.
Здійснення попередніх операцій роздільно зібраних побутових відходів, включаючи попереднє оброблення (сортування, ущільнення, відокремлення) на виробничому майданчику.
Технічна альтернатива 1.
Для здійснення господарської діяльності Товариство має необхідну матеріально-технічну базу, до складу якої входять гідравлічний прес Pottinger MP 2400 – 1 од., спеціалізований автотранспорт для збору відсортованих відходів та контейнери для селективного зберігання.
Технічна альтернатива 2.
В якості технічної альтернативи 2 розглядається варіант встановлення сортувальної лінії для
механічної подачі відходів на сортування із відділенням ресурсно-цінних компонентів, у складі твердих побутових відходів. Збір корисної фракції буде здійснюватися у біг-беги.
3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Закарпатська обл. Берегівський р-н Виноградів Вакарова, 18
3.1 Територіальні громади, які можуть зазнати впливу планованої діяльності.
Виноградівська територіальна громада
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.
Закарпатська обл. Берегівський р-н Берегівський Вакарова, 18.
Здійснення планованої діяльності проводиться в межах земельної ділянки площею 1,2549 га з кадастровим номером 2121210100:00:005:0111, розміщеної за адресою Закарпатська обл. Виноградівський р-н, м. Виноградів, вул. Вакарова, 18, яку використовує Товариство на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серія ЯЛ №083644. Цільове призначення земельної ділянки – підприємств іншої промисловості. Розміщення технологічного обладнання здійснюється на закритому складському приміщенні, площею 206,2 кв.м.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.
Закарпатська обл. Берегівський р-н Виноградів Вакарова, 18.
Територіальна альтернатива 2 не розглядалася, оскільки розміщення об’єкту планованої
діяльності на визначеній земельній ділянці відповідає її цільовому призначенню, санітарним та екологічним вимогам.
4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності.
Планована діяльність Товариства зі здійснення його господарської діяльності у сфері управління з побутовими відходами, включаючи збір, в т.ч. роздільний, сортування, попередні операції з оброблення має позитивний соціально-економічний вплив для населення та навколишнього природного середовища в цілому, а саме: зменшення обсягу відходів, які будуть потрапляти на сміттєзвалища (полігони); вилучення ресурсно-цінної сировини, за рахунок впровадження селективного збору та збільшення обсягу використання ресурсно-цінних компонентів відходів в якості вторинної сировини; повторна обробка вторинної сировини, з подальшим відновленням, забезпечить мінімізацію навантаження на навколишнє середовище; зменшення викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище; зменшення кількості звалищ та відновлення прилеглих територій; зменшення енергетичних затрат та викидів парникових газів, що спричиняють глобальним змінам клімату; створення робочих місць , сплата податків до місцевих бюджетів.
5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо).
Відсортовані відходи збираються наявними транспортними засобами: MAN 18.290 та
автомобіль VW Crafter. ПЕТ пляшки сортуються по кольорам на території підприємства, на
спеціально відведеному забетонованому майданчику площею 272 кв. м. Далі відсортовані пляшки, а також картон та папір пресують за допомогою преса Pottinnger MP 2400 (інвентарний номер 482) в тюки об’ємом приблизно 0,7 куб.м, вагою 200-300 кг. Прес Pottinnger MP 2400 має задекларовану продуктивність 2 тюки на годину, що дозволяє за повний робочий день переробити 4800-6000 кг сировини (в залежності від виду відходів). Готові тюки також зберігаються на майданчику до моменту реалізації. Наявні контейнери для зберігання готової продукції. Планована потужність об’єкту з оброблення відходів передбачається близько 7 тонн на добу. З метою належного забезпечення роботи товариства, вчасного та якісного надання послуг з управління відходами споживачам встановлено режим роботи – однозмінний з п’ятиденним робочим тижнем (виключення для працівників транспорту) та тривалістю зміни 8 годин. Водопостачання та водовідведення – централізоване – господарсько-побутових стоків – централізоване (в каналізаційну мережу), водовідведення зливових вод – в систему дощової каналізації; електропостачання – від існуючої мережі, згідно укладених Договорів.
6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1.
Обмеження здійснення планованої діяльності встановлюються згідно з законодавством України, а також згідно технічних умов та містобудівних умов та обмежень, включаючи
дотримання, санітарно-гігієнічних, протипожежних, містобудівних і територіальних та інших
обмежень згідно з діючими нормативними документами. Екологічні та інші обмеження: –
дотримання нормативів гранично-допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в
атмосферному повітрі на межі нормативної санітарно-захисної зони підприємства та
межі найближчої житлової за будови; – дотримання гранично-допустимих рівнів шуму на межі нормативної СЗЗ та найближчої житлової забудови; – дотримання вимог Закону України «Про управління відходами».
щодо технічної альтернативи 2.
Аналогічні технічній альтернативі № 1 планованої діяльності.
щодо територіальної альтернативи 1.
Дотримання використання наданої земельної ділянки відповідно до цільового призначення; – дотримання режиму господарської діяльності в межах санітарно-захисної зони; – дотримання допустимих рівнів впливу шкідливих факторів на межі санітарно-захисної зони.
щодо територіальної альтернативи 2.
Не розглядається.
7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1.
Щодо технічної альтернативи 1 інженерна підготовка території не передбачається. Під’їзні
дороги з твердим покриттям до виробничого майданчика наявні.
щодо технічної альтернативи 2.
Аналогічно до технічної альтернативи 1.
щодо територіальної альтернативи 1.
В період провадження планованої діяльності Товариством будуть забезпечуватись всі необхідні захисні та компенсаційні заходи.
щодо територіальної альтернативи 2.
Не розглядається.
8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1.
Планована діяльність Товариства не матиме негативного впливу на довкілля. Обладнання
(прес), на якому здійснюється попереднє оброблення відходів розміщене на наявному майданчику з твердим покриттям. Під’їзні дороги також мають тверде покриття, що
унеможливлює потрапляння забруднюючих речовин на грунт. Рівень викидів забруднюючих
речовин в атмосферне повітря не перевищує значення встановлених гранично-допустимих
концентрацій (ГДК) в межах санітарно-захисної зони підприємства. Водопостачання Товариства здійснюється від централізованої мережі відповідно до укладеного договору з ВУЖКГ. Централізоване водовідведення господарсько-побутових стоків – в існуючі каналізаційні мереж і згідно наявного договору. Виробничі стоки в процесі здійснення діяльності підприємства не утворюються. Вплив на поверхневі чи підземні водні об’єкти – відсутній. Об’єкти ПЗФ в зоні можливого впливу планованої діяльності відсутні. Вплив від роботи пресу не перевищує допустимих рівнів.Клімат та мікроклімат – не передбачається негативний вплив. Господарська діяльність підприємства, пов’язана з поводженням з безпечними відходами, зокрема селективний збір та сортування, з подальшою передачею на відновлення іншим суб’єктам господарювання з управління відходами, буде здійснюватися відповідно до вимог Закону України «Про управління відходами» та направлена на покращення екологічної ситуації.
щодо технічної альтернативи 2.
Аналогічно технічної альтернативи 1.
щодо територіальної альтернативи 1.
Здійснення планованої діяльності Товариства відбувається в межах відведеної земельної
ділянки та не призведе до значного негативного впливу навколишнє природне середовище та
здоров’я населення. Рівень викидів від об’єкту, а також рівні шуму, вібрації, ультразвуку та
електромагнітних випромінювань на межі найближчої житлової забудови не перевищуватимуть допустимі нормативи. Об’єкти природно-заповідного фонду, пам’ятки архітектури, історії і культури на території відсутні. В процесі роботи Товариством будуть дотримані санітарно-гігієнічні, протипожежні, містобудівні та територіальні обмеження, відповідно до вимог чинного законодавства України.
щодо територіальної альтернативи 2.
Територіальна альтернатива 2 не розглядається
9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”).
Друга категорія
11 Інші види діяльності Інші види діяльності: постійно діючі траси і треки для перегонів,
тестові полігони для моторизованих транспортних засобів; майданчики для тестування
(випробування) двигунів, турбін або реакторів площею 0,5 гектара і більше; шламонакопичувачі, хвостосховища; складування осаду, мулові поля площею 0,5 гектара і більше або на відстані не більш як 100 метрів до прибережних захисних смуг; склади і перевалочні бази металобрухту площею 0,5 гектара і більше або на відстані не більш як 100 метрів до прибережних захисних смуг; об’єкти оброблення відходів, що не є небезпечними, потужністю менше 100 тонн на добу; установки для поверхневої обробки речовин, предметів або продуктів з використанням органічних розчинників, зокрема для оздоблення, друку, покриття, знежирювання, гідроізолювання, калібрування, фарбування, очищення або насичування з витратою понад 150 кілограмів на годину або понад 200 тонн на рік; виробництво і переробка виробів на основі еластомерів; споруди для виробництва штучних мінеральних волокон, виробництво екструдованого пінополістиролу, утеплювачів, асфальтобетону; видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду; генетично-інженерна діяльність, введення в обіг та будь-яке використання генетично модифікованих організмів та продукції, виробленої з їх використанням (у відкритій системі); інтродукція чужорідних видів фауни та флори у довкілля; виробництво мікробіологічної продукції; виробництво, утилізація і знищення боєприпасів, ракетного палива та інших токсичних хімічних речовин”
10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому
числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав).
Підстав немає
11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до
звіту з оцінки впливу на довкілля.
у відповідності із ст. 6 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” № 2059-VIII від 23
травня 2017 року
12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості.
Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і,
отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля – це процедура, що передбачає:
підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
проведення громадського обговорення планованої діяльності;
аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової
інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;
надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що
враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;
врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої
діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.
У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на
довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість
провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.
Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на
довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для
участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації
інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії
розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше
25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.
У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.
13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає
включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Протягом 12 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті
уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку
впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля
(зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.
У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в
Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом
трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм
підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
14. Рішення про провадження планованої діяльності.
Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде
Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде
Документ дозвільного характеру, а саме дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів
(Постанова Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1328).
(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)
що видається Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної
адміністрації
(орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)
15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та
рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля,
необхідно надсилати до
Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації,
88008 , м.Ужгород, пл. Народна,4, central@ecozakarpat.gov.ua, (0312) 61-67-01, ШПОНТАК Юрій Михайлович
(найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 824 від 14.09.2020}