Селяни страждають від сусідства з корівником

Стаття у «Новинах Виноградівщини» за 2 травня «Справжній господар живе у селі» про фермера з Текова Володимира Погоріляка наробила чимало галасу. До нас звернулися обурені сельчани, котрі страждають через сусідство з «корівником». Люди кажуть, що таке сусідство для них є вкрай болісним, і їх коментарі – то вже навіть не обурення, а крик душі. Також сельчани надали копії звернень та відповіді. Зокрема, писали листи у Виноградівське районне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, екологічну інспекцію, голові Виноградівської РДА Василю Кішу. Люди скаржаться, що це протистояння триває уже 4 роки і абсолютно безрезультатно. Звісно, добре, що в селі є господар, котрий тримає ВРХ, проте не поруч з ними, а на околиці села.
Тож, оприлюднюємо коментарі теківчан:
Елеонора ТОМАШ:
– Приблизно в кінці травня 2016 року 6 биків проникли на приватну територію, де я проживаю. Мені самій довелося виганяти їх з подвір’я, в той час як дружина власника сказала, що вона боїться їх виганяти, бо вони можуть її вбити. Виходить, що я маю ризикувати своїм життям та життям близьких через те, що господиня боїться своїх тварин. Неодноразово худоба проникала на наш огород та нищила сільськогосподарські культури. Господар на зауваження щодо догляду та утримання тварин не реагує, натомість нецензурно висловлюється та погрожує фізичною розправою. Дружина його в цьому підтримує. Володимир не тримає в порядку ні худобу (корови та бики не доїдають і хворіють), а й власний будинок: на наше подвір’я зі стін сиплеться штукатурка та покриття даху. Це становить небезпеку для нашого життя та здоров’я. У теплі пори року постійно тримається нестерпний сморід, у повітрі літає незліченна кількість мух, шкідливо купи гною впливають і на питну воду. На ці ж купи гною горе-господар викидає і рештки померлих тварин…
Наталія СІЧ:

– У нашій сім’ї сталася дуже прикра подія: торік 12 червня один із биків пана Володимира напав на мого чоловіка, який спокійно проходив повз. Коли бик безжалісно нівечив тіло чоловіка, господар нахабно втік з місця події, навіть не намагаючись чимось допомогти. Бик наніс багато травм на все тіло.
Лікарі ледве врятували ногу чоловіка, він довгий час перебував на реабілітації. Погоріляк В. навіть не цікавився станом постраждалого, не провідав ніразу, не надав ні моральної, ні фінансової допомоги, хоч лікування було дороге та довготривале. Неодноразово зверталися до сільського голови Миколи Пенцкофера, до Виноградівського районного суду, до органів виконавчої влади. Просимо звернути увагу на наші прохання, адже наступного разу це може повторитися і не дай, Боже, з летальним випадком, а ще страшніше за діточок…
Олександра ТАЛАБІРЧУК:
– Наболіла проблема не тільки сусідів,а всього села. Кожного дня нам доводиться терпіти наслідки фермерського господарства, яке знаходиться близько від нашого будинку. На подвір’ї тримають 32 корови разом з биками, 8 телят та баранів без дотримання санітарних норм: корови в неохайному, хворобливому вигляді, всі вони знаходяться в маленькому хліві – це справжнє знущання над тваринами. Бики нападають на людей та наносять шкоду всьому, що трапляється на шляху (машини, паркани…). На подвір’ї нестерпний сморід, всі відходи, рештки тварин викидають на смітник відразу за нашим парканом. А нас проживає 5 чоловік плюс дитина 3 рочки. Торік мою дитину покусали комари. Місця укусів були жахливі і, за висновком лікаря, комахи могли бути переносниками лишаю з корів. Ми неодноразово зверталися із заявами у сільську раду, але за три роки ніякі дії не приймалися, а великої рогатої худоби у сусіда стає все більше.
Оксана ЧОВБАН:
– Кожного дня корови, ідучи та повертаючись з пасовища, великої шкоди завдають нашим узбіччям. На своєму шляху руйнують все: тротуари, лавки, клумби з квітами, молоді деревця та заходять на поля та огороди жителів, на що господар ніяк не реагує. Неодноразово зверталися до пана Володимира, та на адекватну розмову він не йде. Просимо відповідні інстанції зоозахисників, установ санепідемслужби, екологічної інспекції звернути увагу на прохання теківчан та посприяти у вирішенні проблеми.
Оскільки політикою редакції передбачено надавати газетну площу для всіх сторін конфлікту, висловити свою позицію з цього питання ми запрошуємо і самого фермера Володимира Погоріляка.