Росіяни обурені видачею паспортів мешканцям ОРДЛО: що за поспіх в умовах пандемії?

Незважаючи на режим самоізоляції, в Ростовській області триває масова видача паспортів жителям так званих «ДНР» і «ЛНР». Мешканці російських міст, де влада РФ відкрила пункти видачі паспортів, обурені тим, що до них курсують автобуси з людьми з ОРДЛО. Вони підкреслюють, що їм влада заборонила виходити з дому та перебувати не за місцем реєстрації, водночас підвіз людей з «Л/ДНР» не зупиняється.
Про це йдеться у статті «Розсадник нових громадян» російського видання «Новая газета».
Вони вказують, що видача російських паспортів «громадянам» невизнаних «Л/ДНР» в Ростовській області ведеться з літа 2019 року і за цей час паспорти вже отримали 225 тисяч жителів сходу України, за даними МВС на 6 березня. Тільки з початку року, за інформацією ТАСС, паспорти оформили 60 тисяч осіб. Спеціально для цього в прикордонних населених пунктах Ростовської області відкрито пункти оформлення документів.
«Туди громадяни України приїжджають отримувати готові паспорти. Збір необхідних для цього документів ведеться на території невизнаних республік місцевими органами влади», – пише видання.
Але саме у цій статті йдеться про один пункт видачі російських паспортів. У Червоному Сулині (80 км від Ростова-на-Дону) пункт видачі паспортів жителям «Л\ДНР» почав працювати 20 грудня. І саме сюди зараз тягнуться вервечки автобусів з людьми, яким будуть видавати російські паспорти.
Місцеві жителі, яких влада регіону в умовах «підвищеної готовності до НС» просить зайвий раз не виходити з дому і загрожує штрафами за проживання не за місцем реєстрації, обурені такими подіями.
«З введенням в регіоні «режиму підвищеної готовності до НС» видача паспортів українцям не припинилася», – підкреслюється в повідомленні.
Так, жителі Красного Суліна регулярно фіксують прибуття з невизнаних «республік» автобусів, в яких жителів «ЛНР» і «ДНР» масово привозять для отримання російських документів.
«На вулицю Фурманова в Червоному Сулині їх привозять централізовано, на автобусах з пункту пропуску в Новошахінске. Привозять не по 10-20 чоловік, а по багато», – розповів «Новій» місцевий житель Андрій.
І на підтвердження сказаного надіслав відео, яке є в редакції. Видання пише, що у відео можна побачити понад півтора десятка людей, які стоять на вулиці біля пункту видачі паспортів; там же припарковані два туристичних автобуси; в автобусах теж є люди. «Скільки людей при цьому було в самій будівлі – незрозуміло, але видно, що мова йде про сотні як мінімум».
«В області введено режим самоізоляції, кордони закриті, а їх все одно везуть. Я тільки сьогодні бачив два припаркованих автобуси, і ще один їхав туди ж – мені назустріч», – обурюється місцевий житель.
Місцеві жителі обурені й не розуміють такої «несправедливості».
«Нам працювати не можна, з будинків виходити не дають, поліція зупиняє, загрожує штрафами. Член моєї родини вже отримав протокол від співробітників ДІБДР за те, що виїхав з дому у справах. А тут возять людей туди-сюди. Що за поспіх в умовах пандемії?», – наголошують вони.

donpatriot.news