ПРОЗУ МОЛОДОГО ПИСЬМЕННИКА МИКОЛИ БУРМЕКА СТУДІЮВАТИМУТЬ В УЖНУ

Серію зустрічей з читачами проводить молодий ромський письменник Микола Бурмек-Дюрі. Щойно вийшла третя його книга «Гонір дикої троянди». Микола Бурмек-Дюрі живе у Малих Ком’ятах і описує у своїх книгах життя ромів – здебільшого своє і рідних йому людей. Цього разу, крім прозових творів, у книзі представлено й поезію, в якій особливо яскраво прочитується національна стихія як джерело натхнення.
Одна з зустрічей відбулася на запрошення вихованців Виноградівського центру позашкільої освіти і ВПУ-34. Інша зустріч відбулася у читальному залі Закарпатської обласної бібліотеки ім. Потушняка.
Обговорити плідну творчість талановитого рома прийшли Василь Густі, Сергій Федака, представник благодійного фонду «Відродження» Сергій Пономарьов, ромський крайовий лідер Мирослав Горват, мама письменника Людмила. Дослідник ромської культури і побуту кандидат історичних наук Михайло Зан повідомив, що проза Миколи Бурмека належатиме до рекомендованої літератури у навчальній програмі історичного факультету.
Збірку на презентації представили Іван і Наталка Ребрики, чиє видавництво «Гражда» випустило у світ і «Троянду», і дві попередні книги.
Василь Горват, Виноградівський РЦПР