Прикладатимуть зусилля задля щасливих сімей

Минулої середи у Виноградівській районній бібліотеці відбувся форум, гостем якого був представник міжнародної громадської організації «Наша спадщина» Роман Голованов з Києва. У зібранні взяли участь керівник БФ «Закарпатський будинок милосердя» Анастасія Алатарцева, керівник благодійної організації «Люби і роби добро», завідувачка бібліотеки-філії с. Нове Село Мелінда Молнар з сільськими активістами, директор Виноградівської ЦРБС Катерина Вашкеба, а також представники засобів масової інформації.
Роман Голованов наголосив, що головна мета організації – це щасливі діти та родини. Вони разом з громадами неодноразово співпрацювали у соціальних та освітніх проектах, які були спрямовані на допомогу дітей чи родин. За його словами, цьогоріч виникло декілька загрозливих питань щодо сім’ї та дітей, тому й вирішили зібратись та провести обговорення. Насправді проблем є дуже багато, але акцентувати увагу треба на три основні. Першою є те, що до одруження молоді хлопці та дівчата не отримують додаткових знань, не відвідують курси, які закладають основу для сімейних взаємовідносин. Другою, не менш важливою проблемою є те, що у сімейному житті молодих пар ніхто не вчить вирішувати конфлікти, тому, зазвичай, пари розлучаються у перші п’ять років спільного подружнього життя. А третьою є ті всі імпортовані проблеми, які ввозять до нас із Європи.
Крім того, неабияку увагу акцентував на виховання дітей у родинах. Зауважив, наскільки серйозною проблемою є відсутність батька в житті дитини та до яких наслідків це призводить у його майбутньому житті. Громадська організація вирішила всі свої зусилля спрямувати проти насилля у родині та дискримінації жінок.
Похвальними словами відмітив ті населені пункти, де традиційно проводять сімейні фестивалі. У березні в Києві пройшов Всеукраїнський форум сім’ї, на якому були присутні представники 23 областей. Під час проведення цього форуму дійшли згоди про деякі рішення: мають бажання створювати оргкомітети, котрі підготовуватимуть та проводитимуть сімейні форуми в Закарпатті. Ціль форуму – виявити просімейних людей в області та погодити ряд кроків, які збережуть українську сім’ю. Найближчим часом такі форуми пройдуть у всіх областях України. Крім того, кілька років тому була прийнята національна сімейна стратегія. Але, на жаль, вона мало кому цікава.
Роман Голованов зачитував присутнім рішення, в якому учасники Всеукраїнського форуму сім’ї звертаються до громадськості, церков, органів місцевого самоврядування та закладів освіти із наступними пропозиціями: в кожній області України організувати та провести обласний форум сім’ї, створити робочу групу з метою організації національної сімейної стратегії, організувати масові заходи, вуличні акції в містах України, що поширюють цінність подружжя та шлюбу в українському суспільстві – «За сім’ю», «За життя», «Тиждень подружжя», «День батька» тощо; активно висвітлювати у засобах масової інформації заходи, які проводяться в місцевій громаді, інтернет-ресурсах та соцмережах, підготувати проект обласної програми за сім’ю для облдержадміністрації з метою залучення бюджетних коштів на реалізацію національної сімейної стратегії, залучати та підготовлювати фахівців, які будуть викладати освітні програми, скеровані на підготовку молоді до подружнього життя, створення сім’ї, народження та виховання дітей, а також програми морально-духовного спрямування та інші.
Після ознайомчої інформації Роман Голованов відповідав на запитання учасників зібрання, а також вислухав пропозиції, закликаючи всіх знаходити чим більше зацікавлених просімейних людей задля збереження українських сімей, аби зробити їх щасливішими та навчити повсякчас дбати про родинні цінності.
Ріта Мезей