В УКРАЇНІ СИРІТ НЕ БУВАЄ

Сьогодні, у День незалежності України, на могилі Віктора Афанасьєва, котрий віддав своє життя за цілісність нашої держави освятили щойно встановлений пам’ятник та відслужили заупокійний молебень.

Ініціатором, організатором і одним із спонсорів встановлення пам’ятника герою АТО ООС був військовий капелан, «Народний герой України» отець Іван Ісайович. Згодом, до доброї справи долучилися волонтери Руху підтримки Закарпатських військових – Виноградів (координатор Михайло Роман) та бойові побратими солдата.

Символічним є те, що саме в такий знаменний для нашої держави день відбулося встановлення і освячення пам’ятника сироті Віктору Афанасьєву, адже саме Україна була його матір’ю, за землі якої він і поліг в бою з російським окупантом. Навіть на мармуровій плиті викарбували постать солдата і слова: «Герої України не вмирають!», «В Україні сиріт не буває».

Отець Іван Ісайович відслужив заупокійну панахиду, під час якої волонтери, бойові побратими, друзі та знайомі Віктора помолилися за спокій його душі. На могилі мерехтів вогонь запаленої лампадки, як символ світлої, вічної пам’яті про звитяжний подвиг сина Батьківщини.

Біографічна довідка:

Народився Віктор Афанасьєв 1992 року в смт. Вилок. Сирота, виховувався у Вовчинецькій школі-інтернаті. Закінчив Чорноострівський аграрний ліцей в смт. Чорний Острів Хмельницького району. Мешкав у м. Хмельницький.

Під час російської збройної агресії проти України у травні 2014 року вступив на військову службу за контрактом. Солдат, стрілець-помічник гранатометника 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, в/ч А1126, смт. ГвардійськеДніпропетровська область.

Загинув 29 квітня 2017 року під час обстрілу взводного опорного пункту, з протитанкових гранатометів та стрілецької зброї, в районі смт Зайцеве на Горлівському напрямку. Похований 4 травня на цвинтарі міста Виноградів.

Указом Президента України № 175/2017 від 5 липня 2017 року, за особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

27 квітня 2018 року в смт Вилок на території Вилоцької селищної ради відкрили меморіальну дошку Віктору Афанасьєву.

Наталія КОБАЛЬ