Минулих суботи та неділі, 22 та 23 липня, для відвідувачів Ужгородського скансену працювала добре знана майстриня-керамістка з Виноградівщини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, методист райвідділу культури Ольга Гал. Ці творчі вихідні з художником, мистецтвознавцем, організатором та активним учасником мистецького життя нашого міста і району зорганізував Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
Свого часу Ольга Михайлівна закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва та Львівську національну академію мистецтв. Перевагу віддає кераміці, а оздоблює свої вироби витонченими орнаментами та візерунками, притаманними нашому краю. Адже багато часу вона присвячує збору вишивки та її неповторним орнаментам, що є справжніми перлинами народної творчості. Завдяки її наполегливості вдалося віднайти, а головне зберегти для нащадків цей по-справжньому безцінний скарб. Не дивно, що авторські керамічні роботи нашої майстрині вже давно стали частиною туристичного бренду Виноградова.
Під час майстер-класу всі бажаючі – від маленьких і до дорослих відвідувачів музею навчалися ручному моделюванню з кольорової глини, майстриня показувала, як виготовити писанку, коника, грибочок тощо. До слова, свої вироби Ольга Гал виготовляє з глини, яку бере з Оноку.
За словами Ольги Михайлівни, за ці два дні її найбільше вразило те, що люди приходили на зустріч цілеспрямовано. Тобто, щоб поспілкуватися з нею, як із майстром-керамістом, а найголовніше – хотіли самотужки відчути енергію матеріалу, з якого виходять такі цікаві речі. Щиро раділи своїм власним успіхам. Відвідувачі музею охоче розпитували про те, як працювати з глиною, захоплювалися тим, скільки необхідно вкласти сили і енергії, аби створити кожний виріб. Окрім роботи з глиною, бажаючі мали змогу придбати авторські керамічні вироби від Ольги Гал.
Слід зауважити, що митець завжди перебуває у творчому пошуку, а тому щоразу з-під її рук з’являються новинки, тож має що запропонувати поціновувачам прекрасного. Все це – і живе довірливе спілкування, і захоплююча спільна робота, органічно вплелися у чудову місцину «старого села», де проходили творчі вихідні з талановитою виноградівською майстринею.
Любов ТОКАЧ