Напередодні Міжнародного дня музеїв у Виноградівському районному історичному музеї відкрилася «Найкреативніша виставка виробів ручної роботи майстрів нашого регіону» – членів ГО «Виноградівські пацьорки». На огляд свої роботи представили Марія Петраш, Тетяна Шпак, Вікторія Продан, Наталія Бронзей, Катерина Шуба, Олена Капустянова, Ольга Андрашко, Ціала Філіп, Ірина Іжганайтіс. Тут кожен відвідувач знайде для себе щось цікаве – декупажні пляшки і баночки, прикраси сутажні та з бісеру, сумки й ранці у техніці печворк, коробки для різних речей та подарунків, м’які іграшки тощо. Дивуєшся, як уміло і філігранно ці обдаровані люди можуть творити, даруючи навіть старим речам нове життя.
Як зазначила у вступному слові директор музею Людмила Тороцкезі, в музеї вже неодноразово проходили презентації творчої громадської організації «Виноградівські пацьорки», кожна з них відрізнялася одна від одної, адже щоразу з’являються нові імена талановитих майстрів, які завжди вражають цікавими роботами.
«Почалася все ще у 2013 році, коли 25 серпня на центральній площі міста пройшов перший районний фестиваль ремесел, організований методистом райвідділу культури, майстринею Ольгою Гал, де поряд із відомими умільцями свої доробки представили і початківці, зокрема Ірина Іжганайтіс. А в березні 2014 року запрацювала громадська організація «Виноградівські пацьорки», яку вона очолила. У січні 2015 року в нашому музеї відбулася виставка «Зимові «Виноградівські пацьорки», яка підвела підсумки першого року їхньої творчої діяльності. Відтоді члени організації беруть активну участь у різноманітних виставках, що проводяться в нашому музеї. Зокрема, в 2016 році свої оригінальні роботи презентувала Ольга Гал, а вишукані квіткові композиції Тетяни Ворон стали чудовим декором для вернісажу вишитих бісером картин майстринь-вишивальниць Виноградівщини у 2017 році. Цьогоріч «Виноградівські пацьорки» відмітили п’ятиріччя своєї творчої діяльності, протягом яких не перестають вражати жителів району та гостей, завдяки чому стали відомими далеко за його межами. Їхні роботи заслуговують найвищої оцінки, нашої поваги і щирого шанування», – сказала вона.
Привітала майстринь із відкриттям виставки провідний методист райвідділу культури Єва Григора, називаючи вироби членів товариства «Виноградівські пацьорки», яких об’єднала спільна любов до прекрасного, – чудовим, чарівним витвором талановитих рук і чутливої жіночої душі, побажала їм натхнення та великих творчих успіхів.
Про свою участь у «Пацьорках» розповіла одна з перших членкинь організації Наталія Бронзей, котра зауважила, що саме заняття творчістю дало поштовх відкрити свою власну справу. Хочу зауважити, що сьогодні бренд Наталії є доволі успішним і добре пізнаваним. А ось для Ольги Андрашко рукоділля, завдяки «Виноградівським пацьоркам», стало справжньою розрадою і стимулом для реалізації нових ідей. Та й, загалом, роботи кожної майстрині-«пацьорочки» милують око, адже особливі, цікаві і неповторні.
– Дуже приємно, що ви так високо оцінюєте нашу творчість, висловлюючи своє захоплення, адже це такі відчуття, які стимулюють кожного з нас ще більше творити. За ці роки ми провели 24 ярмарки, близько 30 майстер-класів, а Люба Шпак щоліта організовує пленери. Крім цього, з місцевими підприємцями ми провели дві невеличкі акції. Дякую кожній учасниці «Виноградівських пацьорок» за роботу. До слова, за п’ять років через нашу організацію пройшло 40 майстринь. На жаль, були такі, хто через певні обставини покинув нас, але є й такі, котрі виростали в творчості і, навіть, відкрили власну справу – це дуже хороший показник нашої діяльності. Вдячна Людмилі Василівні за співпрацю, яка, сподіваюся, й надалі продовжуватиметься, а всіх охочих запрошую долучатися до нас – будемо творити разом, – зазначила голова ГО «Виноградівські пацьорки» Ірина Іжганайтіс.
Виставка триватиме до кінця місяця. Завітайте до районного історичного музею та ще раз переконайтеся, що талант і творчість безмежні…
Любов ТОКАЧ