У минулому році Кікімори–Виноградів сплели 280 маскувальних сіток для захисників. Всі вони прямо «з-під гарячих рук» роз’їхалися в різні бойові підрозділи по різних фронтових напрямках. І не обов’язково виключно до військових Виноградівщини. Бо зараз всі солдати та солдатки – наші, рідні, адже боронять Україну. Коли є замовлення на сітки, у Кікімор нема ані Великодня, ані Різдва чи нового року. Бо маскувальні сітки – це передусім безпека наших захисників, а, отже, і наш з вами спокій.
Окрім сіток жінки відправляли і маскувальні костюми та нашоломники, теплі шкарпетки, труси, в’язані сидушки. Все це – власного виробництва. І, звичайно ж, обереги та дитячі малюнки.
Координаторка Кікімор, відома у районі та за його межами журналістка і громадська активістка Мальвіна Савинець каже, що основна частина волонтерок пенсійного віку:
– Найстарші у нас Ганна Черничко і Єлизавета Попович, їм більше 80 років. Найктивніші – Євгенія Грига, Маргарита Чепак, Віра та Іван Бідзілі, дві Ганни Дешко, Ганна Дірей, Ольга Барничко, Оксана Штулер, Ганна Борисенко, переселенка з Лисичанська на Донеччині Лідія Щербакова, недавно (десь півроку тому) приєдналися Віра Козмович, Наталія Білак, Наталія Гармаш, Наталія Копич, Ганна Русанюк, Світлана Орлова з Северодонецька і Таня Кисла із Харкова. Є з десяток тих, хто працює на дому – в’яжуть капці, плетуть сидушки, шиють труси, виготовляють обереги. Також варто зазначити, що шестеро волонтерів до всього ще й є активними учасницями народного хору ветеранів праці Виноградівського міського будинку культури.
Запитали ми у Мальвіни Йосипівни і про те, скільки сіток виходить з рулону матерії та яка собівартість однієї маскувальної сітки?
– Два рулони коштують 7400 гривень, ще треба сплатити за пересилку 350-370 грн. + 35-37 грн. банківський збір з переказаних коштів. Вартість сітки залежить від постачальника, є дорожчі, є дешевші. Скільки загалом виходить сіток і в яку саме суму вони обходяться, не можна підрахувати. Тут все залежить від розміру, які виплітаємо. Є сітка 4 на 6 метри, є 6 на 5 метрів, є 6 на 10, 8 на 6 і т. д. Все залежить від запиту захисників. У рулоні від 250 до 300 метрів, залежно від розцвітки і метражу. Різна і висота – від 1 м до 1.30 метра. Ми маємо сталих постачальників із Дніпропетровська, уже більше два з половиною роки замовляємо у них, відколи плетемо. Тому у нас і немає затримок із флізеліном.
Звісна річ, кількість виконаних замовлень безпосередньо залежить від доброї волі людей. Бо ж матеріал закуповують за донати. Тут Мальвіна Савинець каже, що суми бувають різні: хто по 100, по 200 грн., було навіть 47 гривень. Проте вже сформувалася стала когорта меценатів, котрі донатять постійно і не малі суми, це – Лідія Куць, Олексій Лукашенко, Катерина Марушка, Віктор Черкун, Тетяна Сугай, Анатолій Сюгай, Ольга Сіладі, Віра Форос, Марія Семенова, Наташа Фаркаш та Ганна Дірей.
Допомагають власною творчістю художники Виноградівщини – учасники проекту Мистецький донат під керівництво Діани Добош–Броди. Владислав Беланінець наразі надав для розіграшу в аукціоні вже другу свою картину. Вагомою матеріальною підтримкою є і шкільні ярмарки, виручені кошти на яких деякі вчителі та керівництво ЗОШ передали саме Кікіморам.
Трудяться волонтерки та волонтери об’єднання Кікімори–Виноградів абсолютно безкорисно задля захисту воїнів та їх майна, для наближення перемоги. Бо чітко усвідомлюють, що тут вони є надійним тилом для своїх синів і дочок, допомагають виборювати вільну Україну вже для онуків та правнуків…
Координаторка Мальвіна Савинець закликає: «Приєднуйтеся до нас, допомагайте донатами, підставляйте свої плечі, бо на фронті дуже велика біда!». Їх штаб знаходиться у Виноградові по вулиці Миру,55. Тут завжди раді гостям і свіжій робочій силі.
Спільними зусиллями наближаємо перемогу.
Наталія Кобаль