На Івана, на Купала веселіше в світі стало

Саме під такою назвою Дротинська бібліотека-філія на річці Тиса провела напередодні яскраве обрядове дійство. Бібліотекар першої категорії

Оксана Богля організувала майстер-клас з плетіння вінків до Івана Купала. Зібралося чимало дівчат із села, котрі залюбки порину у магічній світ предків. Адже свято Івана Купала прийшло до нас ще із дохристиянських часів. І до сьогодні збереглися чимало народних прикмет та повір’їв. Раніше молодь перестрибувала через розпалене багаття, бо вважається, що в Купальську ніч все зло має залишитися по іншу сторону багаття. Саме в цю ніч шукали цвіт папороті.  

– Популяризувати народні свята, обряди та традиції завжди актуально у роботі бібліотеки-філії села Дротинці. Темою цього фольклорного вечору стало свято «На Івана, на Купала веселіше в світі стало». Українці відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Одне з таємничих і магічних свят, що дісталося нам від пращурів. За повір’ями в ніч на Івана Купала зацвітає папороть, яку шукають, щоб загадати найпотаємніше бажання. А за переказами в ніч з 6 на 7 липня цілющими стають рослини, які можна збирати, щоб потім лікувати близьких людей. Сьогодні не забуваємо ці давні традиції, що дійшли до нас з глибини століть, адже тут ми черпаємо силу, добро і красу, що допомагає усвідомити, що ми – українці, велична давня нація, єдиний нескорений народ зі своєю історією. Ми вийшли з книгозбірні на природу і на річці Тисі провели звичаї і обряди до свята Івана Купала, – розповіла Оксана Богля.  

Дівчата разом з бібліотекою збирали польові квіти, плели вінки, співаючи обрядові пісні, танцювали. Потім віночки пустили по воді, загадавши побажання.