ОКСАНА ВАРГА – БУХГАЛТЕР ЗА ПОКЛИКАННЯМ

Багато хто вважає роботу бухгалтера рутинною і нудною. Суцільні цифри, постійно по­вторювані операції, весь час копирсатися у купах паперів… Проте, жодне підприємство не обходиться без людей саме цієї професії. І, як не дивно, майже всі бухгалтери – представниці тендітної половини людства. У ДП «Виноградівське лісове господарство» цілий штат бух­галтерів і у кожного своя, окрема ланка роботи.

Городянка Оксана Варга за­кінчила Виноградівське ПТУ. Її тітка працювала бухгалтером, пані Оксана пригадує, що коли в неділю приходила до неї гості, вона завжди сиділа за столом у купі паперів, щось рахувала і писала. Тоді дівчині здалося це дуже цікавим тож і собі обрала такий фах. Але працювати бух­галтером почала не одразу.

1987 року розпочала свій тру­довий стаж у Виноградівському консервному заводі квітоводом. Жінка розповідає, що територія заводу була великою, тож вони у власній оранжереї самі виро­щували квіти для її озеленення. Згодом вийшла заміж і народила сина. Після виходу з відпустки по догляду за сином, 1991 року пішла працювати у міжгоспо­дарське лісництво касиром-ді­ловодом, а згодом – бухгалтером з нарахування заробітної плати.

Позаяк на підприємстві тру­диться 100 працівників, то й роботи бухгалтеру не бракує. Оксана Юріївна за характером спокійна та врівноважена, дуже відповідальна до роботи. Каже, що в неї на рахунку кожна ко­пійка, адже це – людські гроші, і помилки бути не може. Прига­дує, як на початку своєї трудової діяльності рахувала на рахівниці. Каже, що робота з рахівницею заставляла мозок активно пра­цювати, а от з калькулятором – простіше і легше. Та час не стоїть на місці, і тепер бухгал­терська справа вимагає знання комп’ютера та різних програм, які часто оновлюються. До того, обов’язковим є і знання законів. Тому бухгалтер постійно має вчитися. За останні роки колек­тив підприємства лісового госпо­дарства омолодився новими пра­цівниками, тож досвід і набуты знання є кому передавати.

Після трудового дня при­ємно повертатися додому, де чекає найбільша втіха у житті – улюблений внучок. Та й хобі у Оксани Юріївни «дуже смачне» – більш за все любить готувати їсти, пекти для внука смачні тіс­течка. «На сімейні свята ми тіста ніколи не купуємо – завжди печу сама. Рецепти шукаю в інтернеті і завжди люблю додавати щось своє, експериментувати. Тож жоден рецепт у мене ніколи не повторюється. А от оздоблю­вати святкові торти допомагає невістка», – розповідає Оксана Варга.

У той час, як колеги-лісів­ники весь час працюють у лісі, Оксана Юріївна нараховує їм зарплату, сидячи у кабінеті. Про­те у неділю часто ходить з ону­ком у ліс, вчить любити природу і бережно ставитися до довкіллі. Бо ж сама часто бере участь у різних культурно-масових захо­дах та лісокультурних акціях, що проводить держпідприємство, і з власного досвіду знає, як не легко виростити із маленького пагінця велета-дуба.

Бути бухгалтером зовсім не нудно, якщо ти любиш свою ро­боту і вмієш радіти життю. Адже люди цієї професії дуже творчі та креативні. Бухгалтер – не просто професія, це покликання, якого гідні лише наполегливі та старанні люди. Бо ж від них ба­гато в чому залежить фінансова стабільність і на роботі, і вдома.

Наталія КОБАЛЬ