Під такою назвою минулої п’ятниці у читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч із представниками АМУ у Закарпатській області. Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у Виноградові у партнерстві із ЦРБ продовжує заходи у рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС). Проект ПУЛЬС виконується Асоціацією міст України у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Головна мета проекту – створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави, донесення об’єктивної, неупередженої інформації до жителів району.
У заході взяли участь представники громадських організацій, у тому числі члени міського осередку жіночого товариства ім. Олени Теліги, активісти сільських громад. Також на зустріч був запрошений консультант Закарпатського Регіонального відділення асоціації міст України з юридичних питань Олег Лукша, котрий завітав на Виноградівщину та охоче відповідав на численні питання присутніх, чим і пояснював суть, мету і завдання адміністративно-територіальної реформи.
Директор ЦРБ Катерина Вашкеба поінформувала присутніх про те, що наразі в Україні вже створено 728 об’єднаних територіальних громад. З них 38 очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів. Крім того, згідно моніторингу децентралізації влади, проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, станом на 11 червня поточного року Урядом затверджено перспективні плани формування ТГ у 23 областях. Процес децентралізації повинен завершитись у 2020 році. На жаль, наша область займає останнє місце серед рейтингу областей щодо формування ОТГ, позаяк не затверджений перспективний план формування територіальних громад. Навела приклади, як це вдається громадам інших держав, зокрема, Швейцарії, Німеччини та Польщі.
Як проходить децентралізація на Закарпатті, перспективи створення Виноградівської ОТГ, про подальші дії щодо створення ОТГ, можливі фінансові джерела новостворених ОТГ та розвиток інфраструктури детально поінформував присутніх Олег Лукша. Надана інформація викликала жваві обговорення в учасників зустрічі та переконала в тому, що подібні заходи потрібно проводити й надалі.
Ріта Мезей