Головний фінансовий документ на цей рік депутатський корпус ради погодив на позачерговій двадцятій сесії 2 лютого. Чому районний бюджет вдалося затвердити лише з четвертого разу та який розподіл коштів у ньому заплановано? – запитуємо у голови ради Віталія Любки.
− Віталію Володимировичу, у першу чергу розкажіть, чому районний бюджет отримав схвалення тільки нещодавно?
− Правильний підхід влади до порядку складання та затвердження місцевих бюджетів є дуже важливим. Так, у проекті бюджету на 2018 рік, поданому райдержадміністрацією, не були в повній мірі враховані питання, які потребують нагального вирішення, через що депутати й не приймали передчасні рішення.Зрештою фінансовий документ був доопрацьований. Цьому також передувало й довготривале розширене засідання бюджетної комісії за участю запрошених освітян та медиків, де депутати вирішили дофінансуватипершочергові питання.Відтак сесія, на якій районний бюджет був проголосований, вдалася конструктивною та результативною і, як наслідок,Виноградівщинаотримала бюджет-2018.І тільки завдяки врахуванням критичних зауважень бюджетної комісії вдалося зменшити дефіцит по заробітній платіу сумі близько 9 млн грнв освіті та медицині, з яких – 928 тис грн буде направлено на сільські ради для виплати заборгованості по зарплатні за грудень працівникам дошкільних установрайону.Приємно, що допрацьований депутатами бюджет підтримали всі фракції райради майже одноголосно. Тому хочу подякувати депутатському корпусу за плідну роботу і вирішення питань задля добробуту жителів Виноградівщини.
− Ви говорите про критичні зауваження депутатів до проекту документу.Чого саме вони стосувалися?
− Депутати відповідально віднеслися до прийняття рішення про районний бюджет. Так на засіданні медичної постійної комісії під головуванням Олександра Милюкова було запропоновано додатково спрямувати 2 млн 216 тис грн на зарплату працівникам районної лікарні та новоствореного Центру первинної медико-санітарної допомоги.Також 1 млн 700 тис грн – на медикаменти та інші потреби закладів охорони здоров’я, що й, зрештою, було підтримано бюджетною комісією.
− У порівнянні з минулим роком, що скажете про бюджет-2018?
− Попри наше позитивне рішення, фінансова ситуація залишається нелегкою. Не дивлячись на, здавалося б, захмарну суму доходу районного бюджету на 2018 рік, а вона визначена у сумі 1 034 076,2 тис грн, − це здебільшого цільові кошти, які ми отримуємо з державного бюджету. Так лише 416,6 млн грн, до прикладу, передбачено на субвенції програм соціального захисту – пільги, субсидії тощо. Отримуємо ми й освітнюта медичну субвенції на заробітну плату педагогам, виконання програм в галузі охорони здоров’я. До речі, освітню субвенцію, яка визначаєтьсяз розрахунку до наповнюваностіосвітніх установ,цьогорокунам збільшили на 42% у порівняні з минулим роком.Щодо власних надходжень, то у 2017 році нам надійшло 140 млн грн. Цього року у бюджеті закладено 152 млн грн власних доходів.
У цілому, по основних показниках району, бюджет номінально виріс. Однак знову ж таки коштів районного бюджету вистачатиме нам на мінімальні потреби. В районі залишається дефіцит по зарплатні працівникам культури, освіти та медицини − 11,7 млн грн, а держбюджет мало того, що з року в рік перекидає видатки на місцеві ради, то ще й недостатньо фінансує те, що зобов’язаний фінансувати, зокрема — зарплатню. Тому, звісно, будемо працювати над тим, аби жителі району вчасно отримували свій заробіток, над наповненням бюджету і заощадженням видатків.
Спілкувалася Анастасія Рошко