До Королівської громади завітали гості з обласного центру, а саме представниця Коаліції 1325-Закарпаття, гендерна експертка, активістка Жіночого руху Закарпаття, керівниця Центру гендерної освіти Ужгородського національного університету – Маріанна Колодій, керівниця ГО “Мегасоціум”, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету- Ганна Мелеганич та Начальник відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей, запобіганню сімейному неблагополуччю та гендерної рівності департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА – Оксана Пагулич.
Метою приїзду було проведення тренінгу для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань локалізації порядку денного “Жінки, мир, безпека” у рамках реалізації у Закарпатській області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року.
Участь у тренінгу взяли керівництво Королівської громади, соціальні служби громади, зокрема Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей, відділ соціального захисту населення, представники освіти, медицини, поліції та представник служби з надзвичайних ситуацій.
Лектори провели дуже цікаву інформаційну лекцію та ознайомили представників ОМС із резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, презентували обласну програму дій та надали професійну консультацію, як розробити місцеву таку програму.
У ході діалогу було намічено перші шляхи щодо створення місцевої програми дій. Наша громада вже робить перші кроки у контексті резолюції Ради Безпеки, а саме в питанні запобігання протидії домашньому насильству та/або насильства за ознакою статі. На попередній сесії Королівської селищної ради ухвалено рішення про створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Оскільки статистика громади за минулий рік щодо випадків домашнього насильства є не дуже втішною, і такі випадки, нажаль лише збільшуються. А фахівці мобільної бригади матимуть змогу надати постраждалим фахову допомогу та за потреби перенаправити до інших суб’єктів взаємодії у випадках реагування на домашнє насильство.
Усі учасники мали змогу отримати інформаційно-роздаткові матеріали щодо висвітлення вищезгаданої тематики.
Щиро вдячні колегам за таку можливість. Працюємо далі. Дуже вдячні за співпрацю
Аня Мелеганич