icon clock12.08.2016
icon eye59
Новини Фото

Схуднути заради власного здоров’я

Історія успіху Наталії Глазунової та її тренера Олександра Сологуба стала у місті доволі популярною темою для обговорень. Тут, як то кажуть, – результат на лице. Справа в тому, що Наталія Анатоліївна за відносно короткий час схудла аж на 33 (!) кілограми. Жінка каже, що багато її знайомих дуже дивуються такому результату, а деякі, не бачивши її кілька місяців, при зустрічі навіть не впізнають. Схудла, помітно помолодшала і стала більш енергійною та веселою. Як їй це вдалося? Поділитися секретом з читачами «Новин Виноградівщини» погодилася не одразу. Зізнається, спочатку вагалася, не хотіла. Та чоловік переконав, мовляв: «Ти маєш своїм результатом показати приклад іншим жінкам, котрі мають такі ж проблеми, що були у тебе. Адже при бажанні, доклавши хоча б трохи зусиль, кожному під силу подолати бар’єри, що стоять на шляху повноцінного життя».
– Фітнес-центр «Дарт» я відвідую рік і 4 місяці. Відразу, як зал відкрили, мої подруги та колеги почали тут займатися і були в захопленні. Мені теж хотілося спробувати. Те, що я мала надлишкову вагу, дуже стримувало, бо вважала, що фітнес-центр мають відвідувати стрункі люди, аби підтримувати форму. Я ж дуже комплексувала. Та ще й мала проблеми зі здоров’ям. До котрих лікарів би не зверталася, всі, як один, казали: «Треба скинути вагу». Вдома намагалася виконувати певні фізичні вправи та результату не було. Тому вирішила серйозно зайнятися своїм здоров’ям. Олександр – наш давній знайомий, тож звернулася до нього по допомогу. Ви собі навіть не уявляєте, як в мене від хвилювання тряслися коліна, коли я вперше сюди йшла. Він дуже відповідальна людина. На початку кожного тренування Саша вимірював мені пульс, тиск, питав про самопочуття. Підбирав програми, спеціальні вправи. Обов’язковою умовою була і зміна раціону харчування. У «Дарт» навіть приїжджав дієтолог, котрий давав слушні поради, – розповідає Наталія Анатоліївна. – Я прийшла на заняття заради здоров’я. Тоді краса не була для мене пріоритетом. Та згодом, коли вже людина втягується у цей процес і бачить позитивний результат, хочеться гарно виглядати. Відомо, що коли людина різко втрачає вагу, шкіра починає обвисати. У мене таких проблем не було, адже худнула поступово. Тренер щомісяця, провівши заміри об’ємів та ваги, з урахуванням зросту, чітко відслідковував весь процес. Проте, на власному досвіді помічаю: досягаючи певних результатів, все більше хочеться вдосконалюватися. Тому зараз заняття у фітнес-центрі більше зосереджені на покращенні так званих проблемних зон. Головний акцент робимо не на кілограми, а на об’єм. Якщо спочатку мені треба було заставити себе прийти на тренування, то тепер сама ця атмосфера залу, привітні тренери та відвідувачі додають натхнення. Якщо, буває, пропущу заняття, з’являється відчуття втраченого часу, мучить сумління. Вкрай важливим є ще один момент – психологічного розвантаження. Щоразу виходжу із зали оновленою і щасливою.
– Звісна річ, кожен тренер в першу чергу акцентує увагу на здоров’ї людини. А коли самопочуття покращується, починається робота над удосконаленням фігури. З’являється азарт і відчуття того, що ти щось недопрацював. І це нормально. Спочатку кожне нове місце викладає певну пересторогу, напружує і спричиняє якоюсь мірою стресовий стан. Тож на перших заняттях ми адаптуємось і, на перший погляд, починаємо робити все дуже повільно. Спочатку головне звикнути на фізичному та психологічному рівні до тих навантажень. Оті перші 4 місяці були найважчими, бо занадто прості вправи часом дратували Наталію Анатоліївну, доводилося стримувати її натиск. Справа в тім, що коли людина починає худнути, їй одразу хочеться скинути якомога більше кілограмів, що вкрай шкідливо для здоров’я. Йдучи нагору, не варто перестрибувати через сходинки. Завдяки наполегливості, цілеспрямованості та невтомній праці ми досягли гарних результатів, – каже тренер індивідуальних занять та групових занять зі спінінгу Олександр Юрійович.
Серед бажаючих скинути зайву вагу у О. Сологуба є люди різного віку – від 25 років і за 50. щодо раціону харчування, то слова дієта чи обмеження споживання їжі Олександр взагалі не промовляє. Каже, що для того, аби бути здоровими, всім треба всього-на-всього правильно харчуватися. Радить поступово відмовитись від майонезу та кетчупу, ба, навіть, шоколаду, адже складниками їх є чималий перелік шкідливих для нашого здоров’я емульгаторів та пальмова олія. Варто обмежити вживання смаженої їжі, зокрема картоплі. І не робити великі перерви між сніданком, обідом та вечерою. Окрім того, найситнішим має бути сніданок, а от на ніч не варто перевантажувати шлунок. А от від газованих напоїв, котрі ми так любимо, Олександр радить відмовитись. Тренер каже, що до кожної людини має бути індивідуальний підхід, позаяк при підборі продуктів харчування варто враховувати стан здоров’я  (алергія, діабет тощо). Фізичне та емоційно-психологічне навантаження також вимагає споживати різну кількість калорій. Проте єдина порада спільна для всіх – не запускати себе, дбати про здоров’я та зовнішній вигляд, бо все це взаємопов’язано. Тож займаймося спортом, правильно харчуймося і будьмо здоровими.
Наталія ШАРКАДІ