2 лютого відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. На ньому було офіційно утворено релігійну організацію «Ставропігійський Свято-Троїцький чоловічий Дунковицький монастир Київської митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)». За словами настоятеля архімандрита Кирила, це знаменна подія для їх громади. Храм побудований біля озера у селі Дунковиця Берегівського району 4 роки тому. Зараз тут уже є монахи та послушники.
Тут є чудотворна мироточива ікона Божої Матері Страсна (Отченашівська), а також Частиці нетлінних мощей Святих: Миколая Чудотворця, Спиридона Тримифунтського, Великомученика Пантелеймона, Великомучениці Варвари, Святителя Іоанна Златоустого, мучеників Парфенія Жовківського, Климента Римського, а також Максима Севастійського із 40 мучеників.
Підпорядковується ставропігійський монастир на пряму Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. У Закарпатті є тільки два монастирі ПЦУ: Дунковицький та у Чинадієві, який підпорядковується владиці Мукачівському і Карпатському Віктору Бедю.
Довідково:
Ставропігія (від грец. «ставрос» і «пігіон» – поставлення хреста) – автономна православна церковна одиниця (парафія, монастир, братство), яка підлягає юрисдикції не місцевому ієрархові, а безпосередньо патріархові (в Російській Імперії з 1721 Святішому синодові, а в Україні з 2018 року – Вселенському Патріарху) і користується спеціальними правами (догляд над духовенством, іноді навіть над ієрархами).
Класичним прикладом ставропігії можуть слугувати 20 нині діючих монастирів Святої гори Афон в Греції.