У селищі Бистрий, розташованому в Румунії, щорічно відбувається захоплюючий та колоритний фестиваль «Гуцульська Міра». Захід присвячений культурі та традиціям гуцулів, привертає увагу не лише місцевих мешканців, але й гостей з усієї країни та за її межами.
У рамках XXIV фестивалю «Гуцульська Міра» було представлено різноманітні заходи, спрямовані на підтримку й просування гуцульської культури. Від фольклорних концертів до майстер-класів з народних ремесел, усі заходи проводилися з метою подяки за спадщину гуцулів та їх внесок у румунську культуру.
Особливою цікавинкою фестивалю була виставка народного мистецтва, де майстри та художники представляли власні роботи, відтворюючи унікальність та красу гуцульської творчості. Також не обійшлося без традиційного гуцульського фольклору, який був представлений у виконанні місцевих аматорських колективів.
Усі учасники та гості фестивалю мали змогу насолодитися виступами артистів, спробувати народні страви та взяти участь у різноманітних заходах, спрямованих на підтримку гуцульської спадщини. Цей захід став важливою платформою для розширення знань про гуцульські традиції та спільноту, яка цінують їх цінність та неповторність.
Багато років цікавиться культурою гуцулів та долучається до цього святкування і родина Драгунів. Цьогоріч до друзів по той бік румунського кордону завітав відомий український підприємець та меценат Володимир Драгун. І не з порожніми руками. Володимир Михайлович подарував місцевій бібліотеці 20 книжок своєї мами – відомої письменниці та поетки, етнопедагогині Юлії Драгун. За життя Юлія Юріївна також відвідувала українців діаспори у Бистрій. Вона представляла свій багатий творчий доробок, дарувала численні книжки бібліотекам. Її світлу пам’ять тут вшановують і тепер, відзначаючи красу та багатство фольклорних традицій Карпат у її творчості, освячуючи тим самим міцний культурний зв’язок дружби гірського населення з обох боків кордону.
Мери, старости населених пунктів Мараморошського повіту, де проживає значна кількість українців, вже роками запрошують Володимира Драгуна. І це не просто так: пан Володимир дбає про зміцнення, збереження та розвиток культури, традицій і національної етнічної спадщини українців з обох сторін кордону. «Для нас важливо, аби збереглося тепло і традиції українського народу, який політично опинився за кордоном», – зазнеачив Володимир Михайлович.