icon clock09.03.2017
icon eye55
Новини Фото

Обговорили актуальні проблеми на ринку праці

Як ми вже писали в минулому номері газети, у ВПУ №34 Виноградівський районний центр зайнятості провів ярмарок професій для учнів випускних класів шкіл міста. Другою частиною програми того дня стало засідання «круглого столу» на тему «Актуальні питання зайнятості населення та працевлаштування молоді. Презентація новітніх послуг служби зайнятості». Його учасниками були директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, директор Виноградівського районного центру зайнятості Ярослав Кормош та його заступник Юрій Копча, директори Виноградівських ВПУ № 34 Володимир Гнатківський та державного коледжу Йосип Іваніга, в. о. начальника управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Віктор Жупанин, голова організації роботодавців Виноградівського району Тетяна Бровдій, голова координаційної ради профспілок Виноградівського району Наталія Гануляк, начальник управління соціального захисту населення Виноградівської РДА Уляна Курташ, керівники 11 ринкоутворюючих підприємств Виноградівського району. Саме тут обговорювали наболілі проблеми на ринку праці в краї, шукали шляхи їх вирішення, ознайомлювались з наявними вакансіями, мовили про працевлаштування затребуваних фахівців.
– Цьогоріч досить нашуміла тема, нібито з підняттям мінімальної заробітної плати зникне виробництво. Проаналізувавши сьогоднішню ситуацію на ринку праці в області, зазначу, що 97% підприємств, які припинили свою діяльність, це ті – котрі її взагалі не вели. Зараз найкращі позиції займають ті підприємства, що працюють на давальницькій сировині, а особливо – хто виготовляє щось для машинобудівельної промисловості. На Виноградівщині це – «Джентерм Україна». Щодо вакансій, то потреба є у фахівцях  систем it-технології та менеджменту. Проблемою є й те, що зараз багато українців на заробітках за кордоном. За минулорічними даними – від 100 до 115 тисяч чоловік. Якщо раніше найбільше наших земляків працювало в Росії, зараз географія змінилася – Польща, Чехія, Італія. Чоловіки переважно трудяться на будівництві, жінки – по догляду за старенькими. У нас же майбутнє – за деревопереробними підприємства, адже географія Закарпаття цьому сприяє. Сьогодні роботодавці стоять в чергу за фахівцями робітничих професій, приміром, знайти хорошого електрогазозварювальника тепер уже важко, – сказав директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.
– Ситуація на ринку праці Виноградівщини дуже не проста. Це пов’язано з географічним розташуванням жителів району (близькість до кордону) та національним складом (20% населення – угорці). Багато людей мають угорські паспорті і виїжджають працювати за кордон. З кожним роком у центр зайнятості у пошуках роботи звертається дедалі менше і менше людей.  Так, торік до нас звернулося всього 2300 чоловік. це зовсім небагато для району, чисельність якого складає 120 тисяч населення, 55 тисяч – люди працездатного віку. Статус безробітного протягом року отримали тільки 1040 чоловік. У нас були такі роки, коли зверталися по 9-10 тисяч чоловік. Наше завдання полягає в тому, аби якомога швидше знайти людині роботу. Розроблено технологія обслуговування незайнятого населення.  З кожним роком у нас збільшується кількість вакансій, зараз їх 1900. Особливим попитом користуються швачки. Середня тривалість безробіття 150 днів, середній розмір суми виплат по безробіттю складав 1700 грн. У нас на обліку багато людей передпенсійного віку. На жаль, вони не є конкурентоздатними на ринку праці, – змалював картину на ринку праці нашого району директор Виноградівського  РЦЗ Ярослав Кормош.
Про запровадження новітніх технологій задля швидкого та якісного працевлаштування розповів заступник директора Виноградівського районного центру зайнятості Юрій Копча. Зокрема, виступаючий зазначив, що в соціальній Інтернет-мережі facebook діє тематична сторінка центру зайнятості, на якій роботодавці можуть переглянути відео-резюме (їх вже завантажено 39) потенційних працівників. Також, за словами Юрія Олександровича, молодь може ознайомитися з відео-вакансіями на їх веб-ресурсах. Товариства «Мільтекс» та «Платі Юкрейн» уже розмістили свої відео-вакансії, за одну добу їх переглянуло біля 250 чоловік. Також діє послуга онлайн-співбесіда.
Голова районної ради Віталій Любка також наголосив на важливості проблеми працевлаштування, адже брак кадрів відчувають і в районній раді.
У процесі засідання всі учасники мали змогу висловити свою думку чи зробити зауваження. На завершення підсумували результат зустрічі і обговорили нові запропоновані шляхи сприяння зайнятості молоді. Зокрема буде продовжено практику презентацій підприємств, установ, організацій, проведення профорієнтаційної роботи з учнями загальноосвітніх шкіл, а також всебічним інформуванням роботодавців у підборі необхідних фахівців з числа випускників.
Наталія Кобаль