Депутати Виноградівської районної ради спромоглися розпочати перше пленарне засідання восьмої сесії лише через дві години сварок і суперечок. Опозиція вимагала скасувати рішення попередньої сесії про порядок призначення на посаду директорів загальноосвітніх навчальних закладів, інакше вони взагалі не голосуватимуть. Провладні сили назвали таку заяву «політичним шантажем». Голова райдержадміністрації Михайло Русанюк запропонував це питання доопрацювати разом із освітянами до наступного пленарного засідання. Дістав «на горіхи» і в. о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Жупанин, котрий намагався з трибуни сесійної зали обґрунтувати незаконність призначення директорів шкіл на конкурсній основі. Йому закинули невідповідність займаній посаді. Тим не менше, після тривалих «словесних перестрілок», вдалося знайти компроміс, внісши «освітнє» питання четвертим пунктом порядку денного. Відтак депутати проголосували за його доопрацювання.
Гарячою була і сама сесія, та не без позитиву. Керівник ради Віталій Любка привітав депутатів та голів сільських, селищних рад з минулим Днем працівників місцевого самоврядування. Грамотами та подяками Закарпатської обласної ради за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток краю, сприяння зміцненню позитивного іміджу Закарпаття, забезпечення прав територіальних громад та активну життєву позицію відзначені сільські голови Пийтерфолва Валентин Товт, Олешника Степан Попович, Перехрестя Іштван Добша, а також депутати райради 7-го скликання – Юрій Свищо, Яна Ісаєвич, Іван Костак та Августин Сейкель. Грамотами Виноградівської районної ради були нагороджені Оноцький та Новосільський сільські голови Михайло Онисько та Василь Пінтє, депутати Юлій Болаж, Степан Гал та Віталій Параска. Приємну місію виконав і голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк: вручив військовому комісару Виноградівського районного військового комісаріату, підполковнику Збройних сил України Василю Зубатову Почесну Грамоту Закарпатської обласної державної адміністрації за сумлінне виконання службових обов’язків, активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді та з нагоди відзначення Дня Збройних сил України. За ряд депутатських запитів голосували пакетом. Так, депутат Іван Костак просив про виділення коштів для капітального ремонту вбиральні та димоходу операторської Боржавського НВК, вбиралень Боржавської та Великоком’ятівської одинадцятирічок. Надія Копча переймається ремонтом дахів на адмінбудівлі сільської ради та школи у Великих Ком’ятах.
Віктор Трикур клопотав внести до порядку денного в пункт «Різне» звернення депутатів Виноградівської райради до Верховної ради України про недопущення відміни мораторію на вивіз за кордон лісу-кругляка та щодо спрощення переходу державного кордону особам, які мають автомобілі з іноземною реєстрацією хоча б 1 раз у 3 місяці.
Депутати одноголосно прийняли зміни до бюджету, погодили план роботи районної ради на 2017 рік, майнові питання, проголосували за Програму покращення умов обслуговування платників податків у Виноградівській об’єднаній державній податковій інспекції та підтримали зміни до Програми розвитку підвищення якості роботи Центру надання адміністративних послуг Виноградівської райдержадміністрації на 2016-2020 роки, інше.
Так, з 4 мільйонів 300 тис. грн. бюджетних коштів, 800 тис. грн. спрямували на районну лікарню. На будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на території НВК в Чепі виділили 570 тис. грн., на аварійно-відновлювальні роботи по освітніх об’єктах, які постраждали від градобою – 685 тис. грн., 500 тис. грн. було виділено на капремонт дороги у с. Черна, 300 тис. грн. – на реконструкцію дитсадка у Вербовці. З обласного бюджету на завершення будівництва хоспісу та закупівлю медичного обладнання було виділено 4 млн. 200 тис. грн. Також було розподілено
3 млн. 390 тис. грн. стабілізаційної дотації з державного бюджету.
Не до вподоби депутатам стало питання про створення комунального закладу «Закарпатський регіональний центр паліативної допомоги». Вони не проголосували за передачу хоспісу на баланс області. Віталій Любка наголосив, що таким чином утримання хоспісу лягає на плечі району і сума немала – близько 12 млн. грн. в рік. Директор КП «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» Артур Шерегі зачитав звіт, який також викликав жваву дискусію серед депутатів. Керівник Агенції зазначив, що 23 грудня у нього закінчується контракт і продовжувати його він не планує, оскільки знайшов собі іншу роботу. А от сам хоспіс урочисто відкриватимуть наприкінці місяця. За пропозицією депутатів у статут Агенції внесли ще один пункт: «Керівник закладу має бути призначений на посаду на конкурсній основі». Наступне пленарне засідання восьмої сесії районної ради має відбутися до кінця цього року.
Вл. інф.