icon clock29.06.2017
icon eye42
Новини Фото

Диплом Виноградівського державного коледжу – успішний старт кар’єри

Цьогоріч Виноградівський державний коледж Мукачівського державного університету випустив у світ 165 випускників. А сьогодні в цьому навчальному закладі стартувала вступна кампанія. Інтерв’ю про її особливості та сьогодення коледжу районній газеті надав його колишній випускник, а нині –  керівник, відмінник освіти України Йосип ІВАНІГА.

– Йосипе Йосиповичу, Ви вже більше року очолюєте Виноградівський державний коледж. Стали директором навчального закладу в непростий для нього час. Яким був навчальний рік для Вас, як керівника, і для коледжу загалом?
– Він був досить напруженим, адже ми були вимушені перейти з корпусу на вулиці Вакарова на свої території, які давно не використовували. Причому перед нами була поставлена умова – звільнити приміщення в стислий термін (до 1 липня 2016 р.). А це «гаряча» пора – вручення дипломів, кінець навчального року, підведення підсумків. Довелося задіяти приміщення, розташовані на вул. Шевченка. А в ті корпуси, мабуть, з 2004 року нога людини не ступала. Уявіть собі, в якому стані були покинуті з того часу аудиторії та майстерні, тим більше, що завалився дах. Відтак потрібно було своїми силами терміново приводити все до ладу. Адже приміщення були в аварійному стані. Тож обсяг робіт, виконаних персоналом коледжу, величезний (за це велика вдячність усім і кожному зокрема). А наразі у повному розпалі триває підготовка навчального закладу до нового навчального року.
– Чим особлива цьогорічна вступна кампанія для Виноградівського коледжу? І, зрештою, чому, на Вашу думку, абітурієнти та їхні батьки обирають цей навчальний заклад?
– У нас є 9 акредитованих спеціальностей. Наразі правом на першочергове зарахування користуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти загиблих учасників АТО. Щороку ми чекаємо на нововведення, які певним чином стосувалися б нашого навчального закладу. Проте станом на сьогоднішній день зміни до Закону «Про вищу освіту» поки що не внесені, тож ми маємо можливість до 2019 року  приймати студентів на кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст». Надіємося, що державне замовлення у відповідності із наданими нам сертифікатом та ліцензією, як і торік, не зміниться (у минулому році – 170 місць). Питаєте, чому обирають коледж? Нині, коли в нашій країні склалася така складна ситуація, батьки хочуть, аби їхні діти здобували професію в рідному краї, не виїжджаючи за межі району, щоб, перебуваючи вдома, вони подорослішали і здобули професійну освіту (адже це зручно і вигідно), а відтак би продовжували навчання у вишах.
– Які спеціальності найбільше користуються попитом?
– На сьогоднішній день – електротехнічного напряму. Це стосується спеціальностей «Електропостачання», «Будівництво, монтаж і експлуатація ліній електропередачі». Попитом користуються «Фінанси і кредит», «Ресторанне обслуговування» та «Туристичне обслуговування». Великі надії покладаємо також на спеціальності напряму технологій легкої промисловості «Швейне виробництво» і «Виготовлення виробів зі шкіри». А найбільшими нашими сподіваннями є «Обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості», адже в нашому районі діє багато підприємств, які потребують кваліфікованих спеціалістів, у тому числі швачок та механіків. Тісна співпраця навчального закладу з підприємствами текстильної та легкої промисловості дає можливість підвищувати і фаховий рівень студентів, і рейтинг навчального закладу.
– А у Вас налагоджена тісна співпраця з такими підприємствами?
– Так, зокрема, наразі ми маємо укладену в квітні 2017 року угоду про співробітництво між коледжем та компанією «Сarl Gross» в рамках проекту «Базового і передового навчання українських фахівців швейного виробництва» терміном на 2 роки. Відтак у ході реалізації проекту підприємство «Гроно-Текс» приймає наших студентів на практику, тобто, забезпечує їхнє практичне навчання і стажування, інтегруючи нові ноу-хау в діючий план навчання та поетапно проводячи спеціальні навчальні семінари.
– Чи здатні Ваші випускники конкурувати на ринку праці?
– Тісна співпраця налагоджена також із центром зайнятості. Спільно ми проводимо різні тренінги, наші студенти, в тому числі випускники, залишають там свої резюме. Організовуємо також екскурсії на підприємства, які діють на Виноградівщині і потребують спеціалістів (приміром, ««Гроно-Текс», «Мода-Проджект», «Мільтекс», «Платі»). Таким чином, заручившись співпрацею з центром зайнятості, ми можемо забезпечити конкурентоспроможність наших випускників на ринку праці. А загалом диплом Виноградівського державного коледжу – успішний старт кар’єри.
– Йосипе Йосиповичу, а як складається подальша доля Ваших випускників?
– По закінченню нашого навчального закладу основна частина наших випускників здобуває вищу освіту – продовжує навчатися в Мукачівському державному університеті, позаяк коледж є структурним підрозділом цього вишу. Деякі вступають до «Львівської політехніки», Тернопільського технічного університету, Хмельницького національного університету, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Відтак, здобувши вищу освіту, наші випускники працюють у різних сферах виробництва скрізь по Україні. Так, приміром, за роки існування навчального закладу було підготовлено більше 9,5 тисяч фахівців для народного господарства енергетичної галузі України та близького зарубіжжя. Так, безперечно, наш навчальний заклад має славну історію, здобутки та традиції (адже він був створений ще в далекому 1923 році) і мені, як його колишньому випускнику хотілося б, щоб він і надалі гідно примножував свою славу.
Інтерв’ю взяла Ганна КОБАЛЬ