Берегівчанка потрапила до Європарламенту

За підсумками виборів від Угорщини до Європарламенту потрапила уродженка Берегова Вікторія Ференц (від урядової партії «Фідес»). Натомість ще одна закарпатка Вікторія Ференц, причетна до нашого райцентру – від опозиції (партії TISZA на чолі з Петером Мадяром). До цього протягом 10 років представляла інтереси закарпатських угорців у Європейському парламенті також берегівчанка, викладачка Закарпатського угорського інститут імені Ференца Ракоці ІІ  Андрея Бочкор, яка подала у відставку 

Давайте знайомитись з цими жінками-политикинями.

Габріелла Гержені народилася у 1977 року в Берегові. Коли їй виповнилося 9 років родина переїхала до угорського містечка поблизу Ніредьгази.

У 2000 році закінчила юридичний факультет ELTE в Угорщині і до 2021 року працювала державним службовцем у Міністерстві охорони навколишнього середовища та Єврокомісії в Брюсселі.

З кінця 2021 року відома ще як успішна письменниця, її оповідання було опубліковано в багатьох угорських журналах. Є лауреатом кількох літературних премії, автором двох романів «Вільні після Брюсселя, історії з минулого» та «Три ноги на землі».

На одному з передвиборчих заходів опозиційної партії TISZA у Дебрецені розповіла, що повернулася до Угорщини з Брюсселя, то гостро відчула, що їй «потрібно щось робити». Так знову повернулася до політичного процесу, приєднавшись до команди Петера Мадяра. Нині Габріелла живе з родиною на острові Сентендре, де спільно ведуть власне господарство.

 

Вікторія Ференц балотувалася і була сьомим номером у орбанівській партії ФІДЕС.

Народилася і виросла в угорській родині у селі Палло (колишня назва – Павлово), що на кордоні зі Словаччиною, неподалік Ужгорода. Після школи поступила на навчання у Закарпатський угорський інститут (м. Берегово), де здобула диплом викладача англійської мови та історії. Була президенткою студентського самоврядування. У 2011 році очолила громадську організацію закарпатських угорських докторантів Momentum Doctorandus, надалі була віце-президентом філії Postgraduates International Network – організації в Будапешті, яка об’єднує організації молодих дослідників. У ролі наукового співробітника угорського Інституту національної політики займалася вивченням становища угорської меншини в Закарпатській області.

Політикиня каже, що хоча і живе в Угорщині, але чимало часу приділяє рідному Закарпаттю. Вона досліджує права громади на рідну мову, освіту угорською мовою, соціальну ситуацію, а крім того ще й викладає в інституті у Берегові. Саме тому найголовнішою своєю метою вважає відновлення миру, і, відповідно – мирного життя на Закарпатті.