icon clock16.10.2024
icon eye62
Новини Освіта

148 УЧИТЕЛІВ ЗАКАРПАТТЯ УСПІШНО ПРОЙШЛИ СЕРТИФІКАЦІЮ ТА ВЖЕ ЗАРАЗ ОТРИМУЮТЬ НА 20% БІЛЬШУ ЗАРПЛАТУ

Сертифікація — ефективна світова практика оцінювання професійної діяльності вчителя. В Україні вона стартувала у 2019 році для вчителів початкових класів, у 2023 можливість пройти цю процедуру отримали вчителі математики, української мови та літератури, а в 2024 році до них доєдналися вчителі історії та правознавства.

 

У Закарпатті за останні 5 років існування процедури успішно пройшли та отримали заслужені надбавки та інші бонуси 148 учителів (не враховуючи 2024 рік). Начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області – Марія СІГЕТІЙ, переконана, що в Україні, зокрема і в Закарпатті, є безліч талановитих учителів, які постійно прагнуть вдосконалюватися та підвищувати свою майстерність, адже їм є чим поділитися для розвитку сучасної освіти

 

З чого складається процедура сертифікації та що відбувається зараз, станом на жовтень 2024 року?

Сертифікація педагогічних працівників включає в себе зовнішнє незалежне оцінювання, самооцінювання власної педагогічної майстерності та оцінювання практичного досвіду інших учасників сертифікації. Саме зараз учителі Закарпаття проходять цю процедуру. Учителі історії та правознавства готуються до початку ІІІ етапу, який відбудеться з 28 жовтня по 29 листопада. Учителі початкових класів проходять останній ІІІ етап, який має завершитися до кінця жовтня, а вчителі математики, української мови та літератури вже подолали всі три етапи і очікують на результати. Пороговий бал для всіх педагогів буде визначено у грудні.

 

Які переваги для вчителів дає успішне проходження сертифікації?

Педагоги, які успішно пройдуть усі три етапи, отримають надбавку +20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

 

Чого найбільше бояться вчителі під час сертифікації?

У молодих вчителів та тих, хто вперше проходить процедуру сертифікації, можуть виникати труднощі на певних етапах. Як зазначають педагоги Закарпаття, найважчим здається перший етап – тестування, яке асоціюється зі ЗНО. Вчителям важливо знати, що це не змагання, не демонстрація власних знань і вмінь, а перш за все – новий досвід та можливість обмінятись знаннями та напрацюваннями з педагогами усієї України.

 

Що буде, якщо вчитель/ка не пройде сертифікацію?

У разі неуспішного проходження чи відмови від участі на будь-якому етапі, це не матиме жодних негативних наслідків для вчителя і його роботи в школі, не вплине на результати чергової атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії. Повторно взяти участь у сертифікації вчитель зможе не раніше, ніж через рік.

 

Яку роль виконують експерти із сертифікації?

Експерти із сертифікації долучені до роботи тільки під час останнього етапу. Важливо зазначити, що експерт та учасник, якого він оцінює, обов’язково повинні бути з різних регіонів. Тобто учителів із Закарпаття оцінюють експерти із інших областей України. У той же час, наші експерти також залучені до цього процесу, і вже оцінюють професійні компетентності педагогів з Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Вінницької, Донецької та інших областей.

«Процес сертифікації допомагає знайти кращих учителів, які готові стати рушійною силою на шляху змін та покращення якості освіті. Сертифіковані вчителі мотивують до змін, реалізують прогресивні ідеї та новації, тісно співпрацюють із Державною службою якості освіти України у якості експерта із сертифікації, інституційного аудиту, залучаються до розроблення нових інструментів забезпечення якості освіти», – коментує Марія СІГЕТІЙ, начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області.

Загалом, сертифікація педагогів відображає не лише зростання вимог до професійних стандартів, але й підкреслює важливість та цінність ролі вчителя у сучасному суспільстві. Саме такі педагоги виступають новаторами якісних змін в освіті.

Хто саме з учителів Закарпаття пройде сертифікацію у 2024 році і підтвердить власну педагогічну майстерність, дізнаємося в грудні.

Разом з тим, представляємо список учителів Закарпаття, які успішно пройшли сертифікацію протягом 2021-2023 років. Серед них – учителі початкових класів, математики, української мови та літератури.

Публікуємо списки педагогів та педагогинь нашого Берегівського району:

 

– Василинець Мирослава Юріївна

– Годгазі Оксана Іванівна

– Гримут Валентина Іванівна

– Добош Оксана Василівна

– Дорі Любов Михайлівна

– Мацега Світлана Іванівна

– Мізун Ольга Андріївна

– Мізун Світлана Іванівна

– Поган Катерина Йосипівна

– Степаніщева Марина Миколаївна

 

Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області