«Креденц сміху» – рятувальний круг на хвилях буденного життя

Кілька місяців тому у Facebook появилася нова група чи то пак літературний клуб «Креденц сміху». Її створили двоє адміністраторів – наші земляки Роман Таов з Нового Села та виноградівець Юрій Макар. Вони обоє люблять творити, особливо на рідному закарпатському діалекті, тож запросили приєднатися й інших активних та багатих на фантазію людей, які пишуть вірші, збирають анекдоти, веселі вислови (без вульгарщини) про наше життя русинською мовою. Крім того, тут проводяться різноманітні цікаві конкурси з особливими призами. Модераторами групи є городяни Іван Свищо та Наталія Бронзей, котра й розповіла про діяльність «Креденца сміху».
– Кожен, хто відчуває прилив творчої енергії, може приєднатися до нас, адже обмеження у віці для учасників немає. Правила нашої групи є простими: поважати одне одного, уникати нецензурної лексики і бути комунікативними. Тематика творів може бути довільною (табу – політика і релігія), переважно фіглярською, яка б допомогла відволіктися від нинішнього непростого життя і щоденної рутини.
За три місяці діяльності ми багато чого досягли. Учасниками групи вже стали понад 9000 чоловік із різних куточків не лише Закарпатської області, а й усього світу. Адже наша група допомагає вихідцям із Закарпаття не тільки спілкуватися на рідній мові, знайомитися і закохуватися, а й знаходити родичів та друзів. Ми провели вже чимало конкурсів серед учасників, вже навіть розігрувалася поїздка у Венецію. Організовуємо також тематичні міні-конкурси з оригінальними призами. Спочатку спонсорами були тільки адміністратори, а наразі вже й самі учасники групи підключилися і пропонують власні подарунки. До прикладу, розігрували приколку серед тих, хто писав вірші про доньок. Зараз всі творять поезії, присвячені синам, переможець також отримає цікавий презент. Крім цього, кожен учасник має можливість виграти поїздку до Праги, якщо до 7 серпня зніме і вдало озвучить відео-ролик на тему «Відпустка», – розповіла Наталя.
Вперше група презентувала себе для широкого загалу на святкуванні Дня захисту дітей, під час якого її учасники проводили з найменшими містянами майстер-клас із написання віршиків. Затим вони взяли активну участь у проведенні Дня молоді. Всім присутнім надзвичайно сподобалися фіглі «Креденца сміху», де піднімалися актуальні проблеми з життя молодого покоління, зокрема, несамовита пристрасть до різних ґаджетів.
Вони налагодили співпрацю із радіо «Закарпаття FM». Уже неодноразово на цій хвилі лунали привітання та вірші учасників групи, а незабаром планується вихід спеціальної поетичної рубрики.
Також «креденцята» отримали пропозицію взяти участь у черговому літературно-мистецькому фестивалі молодих авторів «Карпатський пегас», який проходитиме у нашому місті. А ще мають купу різних ідей, серед яких і створення театральної постановки. Та основна мета групи – переконати людей не боятися проявити свою творчість і обов’язково пробувати писати. Бажаємо учасникам цієї молодої і надзвичайно креативної групи натхнення та нових літературних звершень.
Любов ТОКАЧ