Королівській ЗОШ №1 – славних 70!

При вході у Королівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 двері гостинно відкривали юнаки, вітаючи всіх у стінах рідної альма-матер, а директор Валентина Гримут на правах господаря пригощала почесних гостей філіжанкою кави. Така помпезність – неспроста. Того дня одинадцятирічка урочисто святкувала славний ювілей – 70-річчя. У просторому, ошатно вбраному актовому залі зібралося чимало гостей – влада району, керівництво управління освіти, депутати районної ради, колеги, колишні випускники та ветерани педагогічної ниви. Їх учнівська юнь вітала барвистою концертною програмою.
– 70 – це прекрасний вік. За цей період ваша школа виховала чимало хороших фахівців, а скільки ще поколінь молодих і талановитих випускників вийдуть з-під її крила. Бо тут працює команда професіоналів – і керівництво школи, і всі вчителі працюють задля хорошого результату. Тож бажаю всім вам доброго здоров’я і терпіння. Ви вибрали нелегкий шлях, бо від вас залежить майбутнє Королева, нашого району, краю і держави в цілому. Дорогі учні, звертаюсь до вас: завжди будьте уважними на уроках, старанними і наполегливими у навчанні. Не бійтеся труднощів. У вас попереду – ціле життя, а шкільні роки є найкращими у нашому житті. Поважайте вчителів, котрі дарують вам свої знання, мудрість та тепло сердець. Зичу всім божої благодаті, злагоди і миру, – сказав голова райради Віталій Любка.
– Сьомий десяток літ, який наразі святкує ваша школа, на жаль, не кожна людина проживе. Здавалося б – це так багато літ, та для освітнього закладу 70 – це не період зрілості, а юність. Бо не злічити, скільки років їй ще доведеться працювати. Своєю школу сміливо можуть назвати діти, без котрих вона не може існувати, педагогічний колектив, технічні працівники. Рідною ця школа назавжди залишиться для численних випускників, котрі тут здобули базові знання для подальшого повноцінного життя. Бажаю, щоб ваша школа процвітала. Дякую вчителям та батькам. Особлива вдячність і шана – ветеранам, котрі тут розпочинали свій трудовий шлях, а зараз дають молоді мудрі поради. Зі святом всіх, – привітав «ювілярку» голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк.
– Ми різного віку та соціального статусу, але об’єднує нас одне – всі ми родом з дитинства. Тому добре розуміємо, наскільки важкою є праця педагога. Мені приємно констатувати, що серед небагатьох шкіл, до котрих я ставлюся з особливим відношенням, є і Королівська одинадцятирічка №1. До того ж цього року мені довелося найчастіше бути саме в цій школі через градобій, аварійно-відновлювальні роботи. Потім була атестація школи, яка, до слова, пройшла успішно – колектив підтвердив свою майстерність, професійну підготовку для проведення навчального та виховного процесів, – впевнено констатував в. о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Жупанин.
З вітальним словом виступив і голова Виноградівської районної організації профспілки працівників освіти і науки Іван Кльофа, директор Королівської ЗОШ №2 Оксана Онучак, випускники школи Михайло Чухран, Микола Гріга та Юрій Довбак (останні двоє є постійними спонсорами рідної альма-матер). Своїми спогадами поділилися ветерани педагогічної ниви.
Варто зазначити, що всі гості завітали на свято, як і годиться, з подарунками. А от депутат Закарпатської обласної ради Федір Ісайович надав спонсорську допомогу школі в організації самого свята. Ціла когорта вчителів отримали грамоти та подяки.
Наталія ШАРКАДІ