До 30-ї річниці створення Районної Державної служби зайнятості

21 грудня 2020 року Державній службі зайнятості у Виноградівському районі виповниться 30 років. З цієї нагоди пропонуємо увазі читачів кілька матеріалів про те, як все починалося і якими послугами можна скористатись, звернувшись до центру зайнятості.

Як все починалося…

З метою реалізації питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, професійним навчанням та соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян та на виконання постанови Ради Міністрів УРСР №381 від 21 грудня 1990 року Закарпатська обласна рада народних депутатів прийняла рішення від 10.01.1991 року за №3 та відповідно до нього виконавчий комітет Виноградівської районної ради народних депутатів від 17 травня 1991 року за №66 прийняв рішення «Про створення районного центру зайнятості».
У лютому 1991 року розпорядженням райвиконкому було створено Виноградівський районний центр зайнятості на базі госпрозрахункового бюро з працевлаштування населення Виноградівського району. Очільником бюро, а в подальшому, директором Виноградівського районного центру зайнятості був Ярослав Іванович Кормош, який пропрацював на даній посаді майже 32 роки (з 4.02. 1987 по 31.08.2018 рр.).

Завдяки нам відкрив свою справу

Організувати власну справу не так вже і просто, тому й охочих стати підприємцем – небагато. З одного боку, власний бізнес дає можливість реалізувати власні професійні здібності, працювати за зручним графіком роботи, а з іншого – потрібно багато працювати, приймати інколи ризиковані рішення для того, щоб його розвивати. Служба зайнятості багато робить для того, щоб підвищити соціальну активність зареєстрованих безробітних у відкритті власної справи, організовує інформаційні заходи та навчання, надає можливість отримати виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.
Напередодні 30-ї річниці створення Державної служби зайнятості у Виноградівській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості відбулась зустріч директора філії Наталії Фалес із приватним підприємцем Іваном Буркалом. Він завітав, щоб привітати колектив із наступаючим професійним святом та висловити слова вдячності за підтримку.
Ще в далекому 2003 році Іван Буркало, маючи вищу освіту журналіста, працював кореспондентом, потім 9 років митним інспектором, звернувся до центру зайнятості в пошуках роботи. Отримавши статус безробітного 16.10.2003 року, склавши бізнес-план за допомогою наших фахівців, Іван Йосипович 22.01.2004 року успішно отримав одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи – «Діяльність у сфері фотографії». На сьогоднішній час він є успішним підприємцем, діяльністю якого є сфера фото та відеозйомки. Його послугами користуються як у Виноградівському районі, так і за його межами. Адже за останні роки підприємець значно розширив коло своєї діяльності. Придбавши поліграфічне і професійне фото та відеообладнання, друкує якісну поліграфічну продукцію, починаючи з візиток, календарів, рекламної продукції, фотоальбомів для випускників дитсадків та шкіл, закінчуюючи плакатами та білбордами, картинами на холсті за доступними цінами. Родзинкою його діяльності є виготовлення тарілок, кружок з фото. Івана Буркала легко знайти у соцмережах.
Під час зустрічі директор Наталія Фалес наголосила, що залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється Державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.
Наприкінці Іван Буркало сказав: «Я щиро дякую за колись отриману допомогу, витрачений час і чесні старання до мене, які так були мені необхідні у той час. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю допомогли мені реалізувати власну мрію. Успішно здійснюю підприємницьку діяльність і своєю роботою дуже задоволений.Прийміть мої вітання із наступаючим святом 30-ї річниці створення Державної служби зайнятості. Бажаю, вам та вашому колективу процвітання, багатійте добрими справами. Нехай на вашому шляху зустрічаються гідні люди, такі ж щирі і надійні, як ви».
Директор Наталія Фалес у свою чергу подякувала за теплий візит і наголосила, що завдяки власному професіоналізму, хорошій рекламі Іван Буркало має стабільний прибуток. Його послуги стають все більш затребуванішими, а головне, що завдяки службі зайнятості він знайшов справу свого життя та успішно працює вже 16 років на ринку праці Виноградівщини.

Сергій Ярема, заступник директора
Виноградівської районної філії ЗОЦЗ