Депутати затвердили районний бюджет

Минулої п’ятниці, 2 лютого, у великому залі будинку влади відбулося пленарне засідання двадцятої позачергової сесії районної ради. Із 36 районних депутатів у його роботі взяли участь 31 народний обранець. Також на сесії були присутні голова бюджетної комісії Закарпатської обласної ради Василь Кошеля, директор Департаменту фінансів Закарпатської ОДА Петро Лазар, голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк, депутати обласної ради Федір Ісайович, Наталія Костелеба-Веремчук, Карло Резеш.
Розпочалося засідання із депутатських запитів. Депутати клопотали про виділення коштів на ремонт вулиць і доріг, амбулаторій, навчальних закладів тощо.
Затим перейшли до питань порядку денного. Планувалося першим розглянути звіт управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.
Але довелося його виключити з порядку денного, позаяк в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту РДА Віктор Жупанин перебував у терміновому відрядженні. Голова районної ради Віталій Любка зазначив, що депутати обов’язково повернуться до розгляду даного питання, адже галузь освіти найбільше фінансувалася за останні роки, тому громадськість і депутати мають право отримувати інформацію про використання коштів у даній сфері.
Відтак районні обранці перейшли до питання про районний бюджет на 2018 рік. Інформацію з цього приводу надавала присутнім начальник фінансового управління районної державної адміністрації Валерія Варга. Позаяк проект головного фінансового документа району депутатами неодноразово обговорювався, а напередодні ще раз був дуже детально розглянутий на всіх депутатських комісіях і в ньому було враховано всі пропозиції та зауваження, тому на цей раз районні депутати більшістю своїх голосів його підтримали.
З таким рішенням народних обранців привітали Василь Кошеля та Петро Лазар, які наголосили, що Виноградівський район завжди отримує фінансову підтримку з обласного бюджету й побажали, щоб прийнятий районний бюджет тепер належно виконувався.
На сесії депутати також затвердили та внесли зміни до ряду районних програм, переважно медичних: програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами; програму репродуктивне здоров’я населення; програму цукровий та нецукровий діабет; програму боротьби з онкологічними захворюваннями; програму зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я комунальної власності району; програму забезпечення дітей-інвалідів життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення; програму протидії захворюванню на туберкульоз; програму розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі.
Також районні обранці проголосували за присвоєння чергового рангу голові районної ради Віталію Любці.
Обговорили депутати й питання діяльності стоматологічної служби в районі і можливість включення цієї ланки в структуру комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Тому було прийнято рішення про затвердження нової редакції Положення новоствореного Центру, яке народні обранці підтримали одноголосно.
Любов ТОКАЧ