Саме цей вітамін забезпечує і збільшує антивірусний і антибактеріальний захист, уповільнює старіння, покращує роботу печінки і вироблення багатьох ферментів.
Джерело №1. Грейпфрути. Ранок розпочинайте з приготування свіжовичавленого соку. Вичавіть сік з половини або цілого грейпфрута, розведіть трохи водою, щоби не подразнювати слизову шлунку і випийте натщесерце.
Джерело №2. Лимон. Його краще вживати не з гарячим чаєм, у якому частина аскорбінової кислоти стає неактивною, а пити розбавлений сік.
Можна приготувати і протертий лимон з цукром. Очистіть плід від цедри, дрібно поріжте, підсолодіть і приймайте по чайній ложці після їжі. Їсти лимон натщесерце не рекомендується.
Джерело №3. Настій шипшини. Можна приготувати самому у термосі: жменю сушених ягід на склянку окропу або купити готовий сироп.
Джерело №4. Квашена капуста або сік з неї. У цьому продукті вітаміну С більше ніж в апельсинах.
Джерело №5. Салат із солодкого червоного перцю. Коштує він взимку недешево, але побалувати себе іноді можна.
Нестача в організмі заліза призводить до млявості, сонливості, швидкої втомлюваності. Дефіцит заліза в організмі – прямий шлях до залізодефіцитної анемії, яка тягне за собою різні розлади від схильності до постійних застуд до погіршення пам’яті і характеру.
Джерело №1. Гранати. Сік з половини граната зранку і краще натщесерце.
Джерело №2. Грецькі горіхи. На ніч з’їжте пару горіхів з медом.
Джерело №3. Яблука. І краще зелених сортів.
Джерело №4. Ікра, морепродукти. Час від часу балуйте себе цими делікатесами.
Джерело №5. М’ясо. Краще всього антрекот з телятини або яловичини (свинина має менше заліза). Готувати на пару або у мікрохвильовці, не пересушуючи. При цьому у якості гарніру не можна використовувати вуглеводи (макарони картоплю), так як вони ускладнюють всмоктування заліза. Ці властивості мають яйця і молоко, тому якщо вони використовуються для приготування котлет більша частина заліза не засвоюються.
Якщо у Вас вночі виникають судоми в литкових м’язах, буває біль у серці, аритмія, іноді виникає затискання нервів шиї і спини, і Ви вночі і ранком відчуваєте оніміння рук або життя наповнене стресами, то Вам потрібен магній.
Джерело №1. Шпинат в будь-якому вигляді – свіжому і замороженому. Він чемпіон по вмісту цього мікроелементу.
Джерело №2. Зернові і бобові. Додавайте до каш і омлетів пшеничні висівки, їжте зерновий хліб, горіхи, насіння, квасолю, чечевицю, боби. Бобові краще вживати у гарячих стравах або у виді проростків.
У сирому вигляді вони вміщують грубу клітковину і можуть стати причиною розладу шлунку. При кип’ятінні протягом години ці речовини руйнуються. А при пророщенні насіння утворюються білки, які легко засвоюються.
Джерело №3. Спируліна червоно-бура. Купити її можна в аптеці.
Мікроелементи
Джерело №1. Сухофрукти. В меню завжди має бути курага, родзинки, грецькі горіхи, фісташки, фініки з медом.
Джерело №2. Салати з моркви і буряка. Приготуйте салат з тертої моркви з додаванням лимонного соку, родзинками і медом або з сирого буряка з грецькими горіхами і чорносливом. В овочах і сухофруктах ї і магній, і калій, і марганець, і каротин, і молібден, і хром, і кобальт.
Джерело №3. Мед. Добре на ніч прийняти чайну ложку натурального меду, але не з’їдаючи її відразу, а потроху розсмоктуючи в роті. Це зміцнить імунітет, забезпечить профілактику захворювань горла, забезпечить заспокійливу і снотворну дію.
Джерело №4. Продукти бджільництва. Пилок з медом, прополіс.
Джерело №5. Алоє з кагором. Візьміть у рівних частинах морквяний і буряковий сік, змішайте із соком алое і медом, додайте кагору. Це суміш створить в організмі депо молібдену, кобальту, марганцю, каротину.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!