Не просто продавець ліків, а фахівець, котрому довіряють

Для багатьох людей аптека часто асоціюється із цінами на ліки. Але сьогодні інший привід згадати про цей заклад: адже щорічно у третю суботу вересня фармацевти відзначають своє професійне свято. Люди цієї дуже потрібної професії не просто продають ліки, а й деколи заміняють нам лікарів: і проконсультують, і пораду дадуть.
Так вже трапляється, що людина іноді хворіє і нам часто потрібна допомога не тільки лікаря, але і відповідні лікарські препарати. Продукти фармацевтики – препарати різної спрямованості. Це антибіотики і вітаміни, серцеві ліки і препарати для шлунково-кишкового тракту, знеболюючі засоби, різні імуномодулятори, допоміжні речовини і багато іншого. Для багатьох із нас у цьому досить складно розібратися, але не для працівників аптек, які відмінно орієнтуються у будь-яких групах препаратів, здатні визначити їх якість.
Тетяна Онисько вже 11 років працює в одній з аптек міста ПП «Магістр». До цього часу жінка шість років успішно трудилася в аптеці «Вінтер». Фахівець розповідає, що дуже любить свою професію, головне завдання якої – допомагати людям.
Вона народилася і виросла у Фанчикові, тут мешкає й наразі. Крім Тетяни, в родині є ще два сини, котрі обрали фах будівельника. Дівчина ж у школі завжди вчилася добре і з дитинства мріяла стати вчителем. Але інколи доля розпоряджається по-своєму і з певних причин людині не завжди вдається здійснити задумане. Тож закінчивши школу, Тетяна спочатку пішла працювати в торгівлю.
Але через деякий час і за певних обставин їй знову довелося круто поміняти своє життя – вона вступила до Ужгородського медичного училища «Монада» (до слова, саме тут вперше відкрили заочну форму навчання на відділенні «Фармація»), яке закінчила у 2003 році за фахом «фармацевт».
Робота аптечних провізорів і всіх фармацевтичних працівників дуже важлива для нашого здоров’я. Насамперед, працівники аптек відпускають ліки хворим. Але вони не тільки продають медичні препарати, а й уважно перевіряють рецепти лікарів, адже від цього буквально залежить наше життя, видають ліки за ними або підказують аналоги, пояснюють, як правильно та безпечно їх приймати, щоб призначене лікарем лікування було ефективним.
«Нам доводиться бути якоюсь мірою і  медиками, і  психологами, і консультантами. Людина в аптеку приходить хвора: у неї змінюється поведінка, сприйняття, адекватність. Наше завдання – заспокоїти, проконсультувати, допомогти. Я охоче даю поради відвідувачам нашої аптеки, допомагаю визначитися з тим, які ліки вибрати. Найчастіше приходять за ліками від простудних захворювань, розладу шлунково-кишкового тракту (бо щось не те з’їли) чи високого тиску, тобто, за безрецептурними препаратами. Навідуються й люди з хронічними захворюваннями, що вже знають, які їм ліки слід придбати. Я лише можу їм дозування порекомендувати. Але все ж в основному люди запитують ліки, що відпускаються без рецепта», – каже жінка.
Тетяна Онисько зізнається, вона зовсім не переймається через те, що донька Богдана не обрала медичний фах. Навпаки, жінка щиро радіє з того, що доньці вдалося здійснити її колишню мрію і стати хорошим педагогом. До слова, дочка викладає математику у міській ЗОШ №4.
Тетяна Антонівна каже, що ринок ліків весь час змінюється, тому фармацевтам доводиться постійно вдосконалювати свої знання. Саме за відмінні професійні якості її цінують відвідувачі аптеки, а ще довіряють, як лікарю, бо впевнені в її фаховості.
Любов ТОКАЧ