Вихователь – це перший, після мами, вчитель, який зустрічається дітям на життєвому шляху. Це люди, котрі в душі завжди залишаються дітьми, бо інакше малюки ніколи не пустять їх у свій світ. Моїй героїні не тільки притаманні такі людські якості, як чуйність, доброта, турбота і любов, якими повинен бути наділений вихователь, у неї навіть прізвище – ДОБРА.
Працювати вихователем у дошкільний навчальний заклад Буківський ясла-садок Галина Добра прийшла у 2005 році одразу після закінчення Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. Наразі ж здобуває ще одну вищу освіту, навчаючись у Рівненському міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. академіка Степана Дем’янчука за фахом «дошкільна освіта».
Педагог щиро зізнається, що ніколи не відчувала труднощів у виборі професії. Стати вихователем було її свідомим рішенням, адже це та професія, яку вона вважає покликанням душі. Бачити дорослих в оточенні дітей їй доводилося дуже часто. Матуся багато років працює кухарем у Буківській школі, де завжди гамірно від охочих поласувати смачненьким. А ще змалечку дівчині подобалося спостерігати за тим, як працює зі своїми маленькими вихованцями у міському ДНЗ №9 тітка Ірина Юріївна Голіба (до слова, нині за плечима якої вже чималий педагогічний стаж). Галина дуже хотіла бути схожою на неї, постійно копіювала її вдома під час ігор. Коли постало питання вибирати професію, то жодних сумнівів щодо вступу у педагогічний вуз не виникло.
Ось уже тринадцять років Галина Добра віддає жіночу ніжність, материнську ласку і безмежне тепло своїм маленьким дошкільнятам. «Найголовніше в роботі вихователя – любити дітей просто так, ні за що, віддавати їм своє серце, – каже Галина Іванівна. – Минають роки, змінюються погляди на методи та принципи виховання, але така моральна якість, як любов до дітей, завжди буде пріоритетною».
Її життєвим кредо є слова: «Така дісталась вже нам робота, є в ній і радість, та є й турбота, є вічний пошук, безсонні ночі, та гріють душу дитячі очі». Вихователь вважає себе щасливою людиною, адже її оточує колектив однодумців на чолі з завідувачкою закладу, досвідченим педагогом Ганною Ребрик, які своєю підтримкою, творчою енергією, влучними порадами допомагають працювати на благо дітей. Галину Добра поважають батьки і колеги по роботі, як хорошого фахівця, творчого вихователя. Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства – проблемне питання, над яким вона працює. У своїй роботі використовує український фольклор, народні ігри, бесіди за змістом прослуховування художніх творів, побутові розмови, казки і легенди, загадки і лічилки, приказки й прислів’я, скоромовки, колисанки, забавлянки. Вивчає з дошкільнятами культуру, побут і звичаї рідного народу. Ознайомлює вихованців з культурними і матеріальними цінностями родини і народу, пояснює зв’язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, прививає інтерес до родинних і народних традицій.
Сьогоднішній вихователь має відповідати вимогам сучасності, займатися самоосвітою, вдосконалювати свої навички. Важливе місце в діяльності посідає методична робота, зокрема, вона бере участь у роботі районного методичного об’єднання вихователів старших груп, різних семінарах-практикумах та методичних заходах ДНЗ. За багаторічну самовіддану творчу працю вихователь нещодавно відзначена грамотою управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.
У середній групі, яку Галина Добра веде вдвох із колегою Галиною Чутора, двадцять шість дошкільнят – 13 хлопчиків і 13 дівчаток. Піклуватися про малечу їм допомагає помічник вихователя Валентина Чутора. Щодня наставниці вчать своїх вихованців бути слухняними, самостійними, спілкуватися у колективі, а також розвивають їхні найкращі вміння і таланти, які діточки успішно демонструють під час проведення різноманітних святкових та методичних заходів. Ось і в жовтні на базі Буківського ДНЗ планується проведення районного семінару метоб’єднання вихователів старших груп, до якого колективно готуються.
Вона впевнена, що батьки мають працювати в тандемі з вихователем, тому активно залучає їх до співпраці. А ті, в свою чергу, докладають всіляких зусиль, аби їхнім чадам було добре в дитячому садочку, зокрема, допомагають робити поробки, шити костюми, облаштували чудовий павільйон і гойдалку.
Галина Іванівна дуже любить своїх допитливих вихованців, може безкінечно розповідати цікаві моменти зі своєї роботи. «Діти зараз більш рухливі, активно пізнають світ, швидше мислять, навіть вміють користуватися комп’ютером. Наше завдання – направити їхню енергію у правильне русло, навчити у всьому бачити красу. Щоб заслужити дитячу довіру, треба проявити терпіння до всіх їхніх прохань і навіть вередувань. З дітьми потрібно говорити як з дорослими і обов’язково завжди хвалити», – каже вихователь.
Вдома Галині Іванівні також допомагають професійні навички, адже вона, як і кожна жінка, любляча і ласкава мама двох красунечок-донечок Ніки і Даніелли, та кохана дружина (до слова, її чоловік Михайло Васильович – далекобійник), котра щодня піклується про свою родину, створюючи тепло і затишок.
«Для мене найвища оцінка роботи – бачити тепло в дитячих очах, відчувати віддачу своєї вкладеної любові. Це значить, що я вибрала правильну дорогу в житті. Моя професія – найкраща в світі. Користуючись нагодою, сердечно вітаю колектив Буківського ДНЗ та всіх колег-вихователів із Днем дошкілля працівника, щиро бажаю міцного здоров’я, натхнення, невичерпних творчих сил і безмежного щастя»,– підсумувала Галина Добра.
Любов ТОКАЧ