Віталій Любка розповів про діяльність Виноградівської районної ради у цьому році

Вже зовсім скоро ми зустрічатимемо новий, 2018 рік − час для кожного підсумувати, яким був цей рік та визначитися з планами на майбутнє. Позаяк районна рада представляє інтереси всіх територіальних громад Виноградівського району і визначає політику місцевого розвитку, тому про зроблене говоримо з головою райради Віталієм Любкою.
−В четвер відбулася остання в цьому році районна сесія. Можна робити перші висновки про роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Отож, Віталію Володимировичу, розкажіть, чим відзначився для Виноградівщини рік, що минає?
− Мешканці району чекають від нас виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні питань життєдіяльності громади. Тому, насамперед зазначу, що Виноградівська районна рада у цьому році працювала злагоджено, нам вдавалося об’єднувати зусилля задля вирішення питань соціально-економічного розвитку нашого району.

Усі питання, що виносилися на сесії, депутати попередньо вивчали на засіданнях постійних комісій, голови комісій долучалися до вивчення проблемних питань безпосередньо на місцях, брали участь у робочих групах, зокрема щодо інспектування дахів навчальних закладів, приміщень військкомату, доцільності перейменування освітніх установ, ремонту відділень районної лікарні та поліклініки тощо.
На сьогодні вже відбулося 8 сесійних засідань районної ради, з яких − 4 позачергові. Прийнято 235 рішень. Президія ради, до складу якої входять уповноважені представники усіх фракцій, очільники комісій, щоразу збиралася напередодні сесій та розглядала питання порядку денного. Нагадаю, районна рада сьомого скликання складається з 36 депутатів, які є представниками п’яти політичних сил. Районні обранці ініціативні, з активною життєвою позицією. Зокрема на сесійних засіданнях були підтримані 63 депутатські запити, які допомогли зважати та вирішувати наявні проблемні питання в населених пунктах, що стосувалися покращення добробуту місцевих жителів, стану автомобільних доріг, ремонту закладів соціальної сфери тощо.
− Половина сесійних засідань – це позачергові сесії, де, власне, вирішуються термінові питання. Розкажіть, які саме рішення були прийняті?
− Справді на позачергових сесіях приймалися невідкладні рішення. На початку року довелося вирішувати питання щодо утилізації твердих побутових відходів, тож у підсумку в районі було відновлено вивезення сміття з населених пунктів. Зокрема на останній  сесії винесена Програма щодо розробки схеми планування території Виноградівського району, яка, до слова, передбачає впорядкування території району і розміщення сміттєпереробних об’єктів у населених пунктах.
Також депутатський корпус врегулював розмір зарплатні педагогів району − на два тарифні розряди були збільшені зарплати педагогічним працівникам закладів та установ освіти, що фінансуються за кошти районного бюджету.
Крім того, рішенням районної ради був обмежений рух великовантажного автотранспорту на під’їздах до КПП «Дякове» з визначенням місць відстою за межами населених пунктів Неветленфолівської сільської ради. Таким чином була знята соціальна напруга та вирішене питання утворення великих черг вантажного транспорту у селах Неветленфолу та Ботар. Депутати реагували на актуальні питання та зверталися до керівників держави та області щодо скасування абонентської плати на газ, необхідності перегляду Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року тощо.
− На чому найбільше депутатський корпус зосереджував свою увагу?
 − Депутати районної ради вболівають за економіку району. Тому, попри політичні переконання, спільно вишукують шляхи вирішення проблемних питань, намагаються приймати виважені рішення.
Без перебільшення скажу, що це один з найважчих бюджетних років. Адже витрати на утримання шкіл, заробітна плата господарського персоналу, оплата енергоносіїв медустанов «лягли» на районний бюджет. Через це, а також збільшення розміру мінімальної зарплатні, депутатський корпус впродовж року першочергово вживав заходів щодо погашення заборгованості по зарплатні педагогам та медикам району.
Як і минулого року, найбільше коштів при формуванні районного бюджету на 2017 рік було закладено на медичну та освітню сфери, а також спрямовано на розвиток інфраструктури району та соціальний захист населення.
Щодо фінансових питань освітньої галузі, підготовки освітніх закладів району до нового навчального року та наступного опалювального сезону були проведені наради з радою директорів шкіл, а для більш об’єктивного висвітлення бюджетного процесу та освітніх питань депутати запросили педагогів до участі у засіданнях постійних комісій, де проекти рішень вивчаються до сесій.
З метою відкриття додаткових дошкільних груп районні обранці вирішили перейменувати Великопаладську школу ім.Жігмонда Моріца та Виноградівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 у навчально-виховні комплекси.
Депутатський корпус прийняв рішення про створення комунального закладу  «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги» відповідно до реформування медичної галузі в Україні. Новий медзаклад об’єднає 32 амбулаторії району та селищну Королівську лікарню, які будуть його структурними підрозділами. Кошти для забезпечення первинної ланки виділятимуть з державного бюджету, що відповідно покращить фінансовий стан району.
Велику увагу зосереджуємо на реалізації районної Програми «Спортивний майданчик». Завдяки співпраці районної та обласної рад, залученню спонсорських коштів цьогоріч офіційно відкриті три новозбудовані сучасні спортивні майданчики у НВК «Чепівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Олешницькій школі та Виноградівській ЗОШ № 2. Вартість одного такого майданчика зі штучним покриттям склала близько 1 млн. 200 тис. грн.
За сприяння районної ради відбувалися й спортивні змагання, зокрема, на високому рівні пройшов Кубок Василя Раца з міні-футболу серед юнаків, у рамках якого відбувся товариський матч між командами володаря «Золотого м’яча» Ігоря Бєланова і нашого земляка, багаторазового чемпіона СРСР Василя Раца. Відомі футболісти київського «Динамо» зіграли з ветеранами футболу Закарпаття.
Загалом у цьому році затверджено 18 нових районних Програм щодо місцевого розвитку та до 19 діючих внесені зміни з метою ефективного виконання їхніх заходів. Станом на початок грудня 47 районних Програм отримали фінансування в сумі 8 млн. 394 тис. грн. Кошти були спрямовані на медичні Програми– це «Зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я», «Розвиток та вдосконалення нефрологічної служби в районі», «Протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в районі», «Забезпечення дітей-інвалідів району життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення», «Репродуктивне здоров’я населення Виноградівського району», «Боротьби з онкологічними захворюваннями», «Протидії захворюванню на туберкульоз», «Цукровий та нецукровий діабет».Також належним чином були профінансовані Програми щодо розвитку туризму, культури і мистецтва, футболу в районі, надана фінансова підтримка загальноосвітнім навчальним закладам, обдарованим дітям району, громадським організаціям інвалідів, ветеранів, учасників війни, виділені кошти на оздоровлення та відпочинок дітей, тощо.
Будівництво доріг, капітальний ремонт та реконструкція соціальних об’єктів і надалі залишатимуться серед пріоритетних завдань. На благоустрій з водопостачання  у Боржавському, ремонти доріг у селах Пийтерфолво, Онок, Матієво, Підвиноградів, Теково, Королево, Фанчиково та Букове, матеріально-технічне забезпечення, реконструкцію будинків культури, садочків тощо було виділено кошти з районного бюджету. До слова, з державного фонду регіонального розвитку 6 млн. 438 тис. грн надійшло для капітального ремонту обласної дороги Великі Ком’яти− Вилок на ділянці Шаланки − Перехрестя, проведення реконструкцій будинку культури під спортивний та актовий зал в с.Холмовець та котельні Королівської селищної лікарні. На співфінансування поточного ремонту дороги Іршава− Виноградів, яка, крім цього, також ремонтується за кошти ДФРР, депутати виділили з районного бюджету 650 тис грн.
Депутатський корпус райради звертався до служби автомобільних доріг щодо катастрофічного стану дорожнього покриття в нашому районі. Так у нашому зверненні наголошувалося, що дороги Іршава – Виноградів і Виноградів – Теково – Неветленфолу зазнали найбільших руйнувань через збільшення кількості великогабаритного транспорту, який прямує до КПП «Дякове». Тож у підсумку, коли на Закарпатті у цьому році почали втілювати «митний експеримент», від перевиконання митних надходжень наш район отримав 48 млн. грн. для будівництва саме цих доріг. Капітально відремонтували дорогу й до іншого контрольно-пропускного пункту. На ремонт 11,5 км автомобільної дороги Чепа — Петрово — КПП «Велика Паладь» було виділено близько 130 млн. грн. з державного бюджету.
− Чи звертаються до Вас жителі району зі своїми проблемами?
− Цього року до районної ради надійшло 322 звернення, а на особистому прийомі побувало165 місцевих жителів. Впевнено можу сказати, що кожне звернення було належним чином розглянуто та не залишилося поза увагою. Аналіз звернень свідчить, що здебільшого жителі району порушують питання соціального захисту, а серед усіх категорій населення найчастіше звертались пенсіонери та інваліди.
В районі продовжує працювати Програма подолання бідності, завдяки якій 225 малозабезпечених та важкохворих мешканцівВиноградівщиниотримали одноразову грошову допомогу.
− Віталію Володимировичу, ми спілкуємося з Вами напередодні новорічно-різдвяних свят, щоб Ви побажали з цієї нагоди жителям Виноградівщини?
− Бажаю усім зустріти Новий 2018 рік та Різдво Христове у веселому настрої. Нехай Різдвяна зірка принесе до Вашого дому добро, осяє серце радістю і наповнить його добротою та милосердям. Хай життєві труднощі оминають Вашу родину, а у нашій країні в новому році запанує мир і злагода!
Спілкувалася Анастасія Рошко