Червоне – то любов…

Саме ці слова з відомої всім пісні стали вдалою назвою для виставки рушників з приватної колекції містянки Майї Вайди. Ця щира і привітна жінка є володаркою справжнього скарбу – понад 500 вишиваних рушників, яким охоче поділилася із загалом. Коли потрапляєш у це рушникове диво, представлене у виставковій залі «Імпасто», хочеться вигукнути – «Неймовірно!»
Вишиваний рушник – не тільки національний символ, а це оберіг, який передається з покоління в покоління. З рушником у народі пов’язано багато традицій, він має різні призначення – ним покривали хліб на столі, з рушником виряджали в далеку дорогу, зустрічали гостей, він є голов-ним атрибутом весілля тощо.
На виставці представлені вишивані рушники з багатьох куточків нашої країни – від Сходу і до Заходу, датовані різними роками, серед яких є експонати, яким вже понад сто років. Кожен із них – висококласний витвір ніжних жіночих рук, де зображені рослинні і геометричні орнаменти, сюжетні і зооморфні, виконані у різних техніках шиття та кольорах, а ще прикрашені гаптуванням.
Як зауважила керуюча «Імпасто» Валентина Костьо, – виставка є унікальною не лише в нашому краї, а й загалом в Україні.
Своїми враженнями від представленого візерункового багатства, сповненого жіночою любов’ю і теплом, якими кожен рушник немов би огортає, поділилася в. о. голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук, наголошуючи, що Майя Павлівна – жінка з великим серцем і щирою душею, котра зуміла зібрати для нащадків унікальну колекцію вишиваних експонатів, якою маємо прекрасну можливість помилуватися.
З хвилюванням у голосі і неймовірною шаною про Майю Вайду, не тільки як колекціонерку, а й, насамперед, про свою колегу і прекрасну людину вів мову Юрій Добош. А громадська діячка Марія Конкіна у своєму виступі зазначила, що колекція рушників, яка презентована в «Імпасто», за високий професійний рівень виконання вишивок, оригінальність, національну самобутність та масштабність заслуговує на те, щоб бути занесеною до Книги рекордів України.
Особливого шарму презентації додав музичний супровід – у виконанні відомої співачки Ганни Кедик та її доньки Оніки пролунали закарпатські та українські народні пісні. Відвідайте виставку вишитих рушників Майї Вайди і пориньте у неймовірно чаруючий світ.
Любов ТОКАЧ