Протягом І-го півріччя 2017 року за соціальними послугами до служби зайнятості звернулись 1088 незайнятих громадян, що більше минулого року на 5,6 %. З них статус безробітного отримали 532 осіб (менше минулого року на 4,8 %). Всього на обліку в центрі зайнятості району перебували 2102 громадян, що менше минулого року на 4,1 %. Працевлаштовано протягом січня-червня 2017 року 727 осіб (34,6 % незайнятого населення, яке перебувало на обліку), що більше минулого року на 1,8 %.
Організували власну справу як суб’єкти підприємницької діяльності 6 безробітних, що менше відповідного періоду минулого року на 1 особу. З них 2 осіб є мешканцями сільської місцевості.
В громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 161 особа (з них 85 осіб – за рахунок коштів підприємств). За звітний період про проведення громадських робіт з сільськими та міською радами укладено 10 договорів, використано 93,3 тис. грн. на заробітну плату за рахунок Фонду та місцевих бюджетів.
Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями району протягом січня-червня поточного року склала 893 одиниці, що більше на 115 одиниць відповідного періоду 2016 року. Рівень укомплектування вакансій становить 74,6%. Станом на 1.07.2017 року навантаження на 1 вільне робоче місце склало 2,5 осіб, що менше відповідного періоду 2016 року, де навантаження складало 6 осіб. І надалі користуються попитом професії: швачка, монтер кабельного виробництва, продавець, бармен, кухар, оператор виробничої дільниці, водій, оператор котельні, овочівник та інші.
Протягом І-го півріччя 2017 року здійснено професійну підготовку 67 безробітних на базі професійно-технічних закладів області та підприємств з врахуванням потреб ринку праці за професіями: овочівник, водій, завантажувач печей, тістороб, складальник іграшок, оператор лінії у виробництві харчової продукції, оператор котельні, електрик дільниці, верстатник деревообробних верстатів, пекар, монтажник будівельний, бетоняр, укладальник-пакувальник та інші. Рівень працевлаштування після навчання становить 100 %.
Протягом 6-ти місяців 2017 року для реєстрації, як безробітного звернулися 14 учасників АТО. Працевлаштовані 7 учасників АТО, з яких один – шляхом отримання одноразової допомоги по безробіттю для заняття підприємницькою діяльністю.
Станом на 1.07.2016 р. на обліку в центрі зайнятості перебували 16 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 6-ти місяців 2017 року зареєстровано 19 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працевлаштовані за звітний період 8 інвалідів ІІІ групи, 5 осіб з обмеженими фізичними можливостями проходили професійне навчання.
Одним із пріоритетних напрямків районного центру зайнятості є надання профорієнтаційних послуг школярам. Щороку фахівці центру зайнятості проводять профорієнтаційні уроки з випускниками всіх загальноосвітніх шкіл району та організовують «Дні відкритих дверей», професіографічні екскурсії, презентації професій, презентації роботодавця. Основні акценти в цих заходах спрямовуються на орієнтацію молоді на робітничі професії. Так, з початку року проведено: 6 «Профорієнтаційних уроків для школярів», 5 професіографічних екскурсій на ринкоутворюючі підприємства, 1 «Презентація навчального закладу», 1 «Презентація професії», 5 «Презентацій послуг з професійного навчання», 1 Ярмарок кар‘єри, 7 інтерактивних заходів для учнівської молоді, 1 «Презентація роботодавця».
Напруженою ситуація на ринку праці залишається у сільській місцевості. Станом на 1.07.2017 року на обліку служби зайнятості перебували 382 осіб – жителів сільської місцевості, що складає 77,5 % загальної кількості зареєстрованих безробітних. Проблема сільського безробіття — проблема комплексна. Її вирішення безпосередньо залежить від стану економіки, рівня сільгоспвиробництва, скоординованих дій соціальних партнерів на ринку праці, насамперед органів місцевого самоврядування, здатність сільських громад мобілізувати людей до самозайнятості та організації виробництва, переробки та збуту продукції, традиційної для села. Часткове вирішення проблеми безробіття на селі — це розвиток сільського зеленого туризму. У її розвитку повинні бути зацікавлені як особи, що не мають роботи, так і сільські голови.
Юрій КОПЧА,
заступник директора Виноградівського районного центру зайнятості