Про безпечне купання на водних об’єктах

У спекотний літній день виникає бажання скупатися, поплавати у прохолодній воді. І це зрозуміло, адже вода – чудовий засіб для відпочинку і загартування. Проте, купання може бути небезпечним, якщо  не виконувати правила поведінки на воді. Так, з початку 2017 року на території Закарпатської області зареєстровано 8 випадків загибелі людей на воді. Зокрема, протягом кількох днів на Виноградівщині  розшукували ймовірного утопленика. Проте тіло хлопця вдалося виявити лише на п’ятий день.
9 червня цього року близько другої години дня на пункт зв’язку 6-тої державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення  про ймовірне утоплення мешканця с. Веряця, 2001 року народження в р. Тиса поблизу с. Теково. Пошукові роботи тривали упродовж 4-ох днів. 12 червня з 09:00 було продовжено пошукові роботи по виявленню тіла утопленика. Всього протягом доби для проведення пошукових робіт залучено 23 осіб та 3 одиниці техніки:  від УДСНС України у Закарпатській області: 6 чоловік та 1 одиниця техніки ДПРЧ-6 м. Виноградів, 4 чол. та 1 одиниця техніки водолазно-рятувального відділення м. Хуст АРЗ СП; 11 чоловік місцевого населення; 2 працівники поліції. Проведено перевірку прибережної території, водолазним відділенням проводились обстеження дна р. Тиса на заглиблених ділянках та утвореннях «заворотів» води. Лише о 23:00 тіло юнака було знайдено у руслі Тиси в 2 км. від місця утоплення.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.  Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.
Тож пам’ятайте правила безпечної поведінки на воді та біля води:
– діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
– вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
– не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
– не можна запливати за обмежувальні знаки;
– слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
– якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
– не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
– не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
– не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
– не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
– не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
– купатися рекомендовано вранці i ввечері;
– не слід купатися наодинці;
– не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
– не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших, добре вивчіть правила поведінки на воді і дотримуйтесь їх. Ось тоді ріки, озера, моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я.
Наталія Фаркаш,
провідний фахівець Виноградівського РВ У ДСНС