icon clock25.05.2017
icon eye61
Фото Цікаве

Країна, де сходить сонце

За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Не виникає сумніву, що цей крок – шлях до співдружності двох країн, зближення українського та японського народів, який сприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Японія відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічними прагненням до краси. Жителі цієї країни віддано зберігають традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами країни, де сходить сонце. Сумнозвісна Японія білими журавликами – трагедією Хіросіми і Нагасакі.
Рік Японії відзначають у бібліотеках, навчальних закладах та інших державних установах. Захід, присвячений загадковій імперії, було проведено цими днями і в Пушкінській ЗОШ І-ІІ ст., організатором його виступила автор цих рядків. Свято поділялося на три частини. Спочатку учні розповідали різні цікаві факти про Японію, її культуру та літературу. У ІІ частині вони продемонстрували чайну церемонію. Дівчата, одягнені в кімоно, із зачісками на японський манер розповіли про чаювання як щось особливе. Таємниче для японців. Дійство розпочалося із ввічливого вітання по-японськи «господині дому» Ангеліни Сметани, яка відповідними жестами запросила гостей до столу.  Під японську мелодію велася тиха розмова, в якій вбачалося щось особливе, загадкове і кожен учасник подумки линув до країни сонця.
Родзинкою заходу була ІІІ частина, присвячена японській літературі. Учасниці звернули увагу на те, що японській літературі характерний мінімалізм, тобто, вміння малим охопити велике, у «краплі роси побачити весь світ». Учні презентували відеоматеріали про відомого японського лірика Мацуо Басьо. Дуже зацікавили учасники глядачів власноруч написаними хайку (традиційний для японської поезії неримований трирядковий вірш) українською мовою.  До віршів учні створили символічні ілюстрації і цим самим звернули увагу на величезну роль природи у поезії японських ліриків. Найбільш вдалими були поезії учнів 6 класу Ангеліни Сметани, Катерини Головко та Дарини Шарга.
І вчителям, і учням дуже сподобався позакласний захід, на якому була можливість дізнатися ще більше цікавого про країну самураїв, сакур і країну, де сходить сонце.
Надія КОЗАР,
вчитель зарубіжної літератури Пушкінської ЗОШ