Хліб є одним із основних продуктів нашого раціону. Не дарма про нього з давніх-давен складають так багато прислів’їв та приказок на кшталт «Хліб – усьому голова» або «Там, де хліб і вода – голоду нема». Саме хліб вважається святим. А, як відомо, попит породжує пропозицію. Виробництвом хліба та хлібобулочних виробів у Виноградові займається чимало приватних підприємців. Одна з таких – Галина Юдіна. На її підприємстві запашні буханці випікають по вулиці Вакарова. Тут у їх власному магазині завжди можна купити ще гарячий хліб.
За високими воротами ховається справжня царина пекарства. Приємний запах випічок так і витає на подвір’ї, а в приміщенні й зась підсилюється. Це приватне підприємство закритого типу, за словами привітної господині, не тому, що це якийсь секретний об’єкт, просто чистота і порядок тут передусім. Це ж пекарня, і випічки для людей мають готуватися охайно. Інтерв’ю пані Галина дає неохоче, хоч насправді сама вона дійсно комунікабельна та балакуча. Проте залюбки проводить мені екскурсію територією пекарні. Зізнаюсь відверто: хліб і булочки цієї пекарні можна їсти без перестороги. Аби на територію не пробралися небезпечні та шкідливі гризуни, все довкола забетонували, та ще й 4 котів поселили, які ретельно охороняють виділену їм територію. У хлібопекарських цехах чисті столи та підлога, а також посуд, в якому замішують та випікають хліб і булочки. Всі працівники у білих халатиках та пекарських шапочках, так як і продавчиня випічки.
– У нас різноманітна випічка. Так, в асортименті є хліб пшеничний з борошна різного ґатунку, житній, бородинський, булочки-плетенки, булочки з начинками (з маком, повидлом, сиром, горіхами, пломбіром, кокосом та сосисками). Реалізовуємо вироби не лише у власному магазині, а й на території міста та району, а також в Іршавському районі. Найбільшою популярністю користується білий хліб з борошна вищого ґатунку. Працюємо цілодобово, стараємось, щоб завжди була свіжа, гаряча випічка. Та, на жаль, останнім часом спостерігаємо здорожчання ціни не лише на газ (печі в нас на «блакитному паливі»), а й на бензин. Навіть на інгредієнти потихеньку піднімаються ціни щотижня на 5-10 копійок. Тому й ціну на хліб ми були змушені підвищити на 50 копійок, – розповідає Галина Юдіна. – Зазвичай, взимку попит на хліб значно падає. Це обумовлено специфікою нашого регіону. Справа в тім, що в селах взимку люди переважно відпочивають від городніх турбот і самі печуть хліб та тістечка. А як тільки почнуться роботи в теплицях з розсадою, одразу і хліба починають більше купувати. І так щороку. Це вже усталена тенденція.
Взагалі це подружжя на ринку хлібобулочних виробів Виноградівщини уже 16 років. Раніше «кочували» по орендованих приміщеннях, а 4 роки тому придбали власні квадратні метри по сусідству з райцентром зайнятості. Віднедавна збагатили асортимент реалізованої продукції ще й кнедликами та торгонею.
Дбаючи про власний бізнес, не забувають і про благодійність. Варто зазначити, що з самого початку ведення антитерористичної операції на Сході країни Галина Юдіна одна з перших звернула увагу на тогочасні проблеми солдатів і долучилася допомагати їм через «Рух підтримки закарпатських військових – Виноградів». Почувши, що вони їдять те, що самі собі зварять, без хліба, вирішила відправляти на Донбас сухарі звичайні (із хліба) та солодкі (з булочок-плетенок), бо свіжий хліб доки довезуть, стане непридатним для споживання. Окрім того, пані Галина ще й іменні посилки для хлопців відправляла. Наші солдати із 128-ої ОГПБр, повернувшись додому, прийшли подякувати своїй благодійниці. Вона ж, у свою чергу, подякувала хлопцям за їх витримку і героїзм і подарувала їм торт у вигляді українського прапора. Того дня свято було і в працівників пекарні, і в солдатів. Сама ж пані Галина не вважає допомогу солдатам героїзмом, а простим материнським обов’язком – турбуватися за синів України.
Наталія Кобаль