icon clock24.06.2016
icon eye38
Фото Цікаве

У «Старому місті» плекають кулінарні таланти

Нещодавно мені пощастило бути у доволі цікавому місці і на неординарних для Виноградівщини заняттях, де хлопчики та дівчатка власноруч під пильним наглядом дорослих випікали смачні тістечка. У кафе-бар «Старе місто» цьогоріч відкрили школу юних кухарів. Як виникла ця новаторська для нашого містечка ідея, ми поцікавилися у адміністратора кафе Світлани Змикало:

– Під час навчання в Ужгороді,  я працювала офіціанткою в одному із закладів міста і там діяла школа кухарів для діток. Це мене зацікавило, тож вирішила запозичити цю цікаву практику для нашого міста. Там готували тільки піцу, а от ми вирішили розширити асортимент кулінарних можливостей наших школярів. Так, окрім піци різних форм, готуємо чебуреки, вареники, бутерброди, тістечка тощо. щоразу самі ж дітки пропонують страви для приготування. Заняття проходять у неділю після обіду. Маємо по 2 групи. Вікова категорія – від 4 до 12 років. Позаяк шеф-кухарем, що проводить заняття, є вчитель англійської мови, то, починаючи з 8-річного віку, заняття ведуться на англійській мові, – розповідає Світлана В’ячеславівна. – Ця школа діє лише з березня цього року, та в нас вже є свої лідери, улюбленці, котрі вміло справляються з усіма завданнями. Найактивніші юні кухарі –  Назарчик Кміть, Аріша Сичева, Даніель Клубнікін, Вікторія Мукасєєва, Вікторія Тимощук, Ангелінка Ком’яті, Емілія Шіпош, Анастасія та Дашка  Мотрунич,  Алінка та Амірка Липей. А які заняття без оцінювання результатів. Підсумовуючи кілька уроків, найактивніших та найкращих нагороджуємо дипломами. А також всі вони отримують медалі за 1-ше місце, бо ж всі дітки – молодці.  
Шеф-кухар Анжеліка Змикало досвідчений педагог із 30-річним стажем роботи. Викладаючи англійську мову у міській ЗОШ №8, вона вміє знайти грамотний, правильний підхід до кожної дитини. Кухня для дипломованого філолога це – хобі, яке стало її другою професією цілком випадково, долучившись таким чином до сімейного бізнесу.
– Надумавши відкрити школу кухарів, дочка запропонувала мені спробувати себе в ролі шеф-кухаря. На початку року в школі на уроках у нас була тема «Їжа», і щоб школярі краще закріпили програмний матеріал, запропонувала їм на урок принести всі необхідні інгредієнти і зробити собі бутерброди. Звісна річ, готували їх, озвучуючи весь процес, назви інгредієнтів англійською мовою. Для учнів цей неординарний метод видався дуже цікавим. Я ж у свою чергу констатувала, що вони краще таким чином засвоюють програмний матеріал, аніж просто повторюють іноземні слова. От і в «школі юних кухарів» вирішили одне заняття із вихованцями шкільного віку провести англійською. Діти таку ідею сприйняли «на ура». Тепер батьки цікавляться: «Чи можна записати дітей на кулінарні заняття, які проводите на англійській мові?». Загалом самі учні щоразу підказують нам нові ідеї, форми уроків. З ними цікаво та весело. А для нас головним результатом роботи є щасливі діти. Навіть позитивною тенденцією стає святкування днів народжень дітлахів у «Старому місті», де, окрім клоунів та розваг, вони обов’язково просять приготувати щось своїми рученятами. Тож, навіть святкують, навчаючись кулінарії. Як на мене – це дуже позитивна практика, – розповідає Анжеліка Михайлівна.
І дійсно, відвідавши одне із занять, була приємно вражена. Спочатку хлопчики та дівчатка одягають фартухи та кухарські шапки. Як і годиться, миють ручки, бо шеф-кухар щоразу наголошує: кухня любить чистоту. Зручно вмостившись на своєму робочому місці, діти залюбки розкачують тісто, видавлюють формочками печиво, або ж тендітними дитячими пальчиками скрупульозно виліплюють вареники з картоплею, капустою або пельмені…А з яким апетитом з’їдають власні витвори!…Погодьтеся, будь -яка наука в користь, коли вона малечі до душі. От і тут знаходять себе маленькі непосидючі кухарі. Хто знає, може через кілька років саме кулінарія стане для цих малих бешкетників справою всього життя…
Наталія Кобаль