icon clock27.10.2022
icon eye76
Новини

Переходимо на зимовий час

У ніч проти 30 жовтня о 4 годині ранку українці переходять на зимовий час, тобто переводять стрілки годинника на 1 (одну) годину назад.Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.
Зазначимо, що переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні – в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.
Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Щоб перевести годинник на мобільному телефоні, не обов’язково вставати о четвертій ранку. Нині майже всі ґаджети автоматично перемикаються на зимовий або літній час. Тож переводити потрібно тільки механічні годинники.
«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.
Переведення годинників означає, що світловий день стане коротшим, а брак сонячного світла позначається на загальному самопочутті. Це може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості. Міністерство охорони здоров’я України радить при можливості виходити на вулицю в денну пору доби. Це один зі способів отримання вітаміну D. Також варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.
Дотримуйтеся гігієни сну. Відкладіть телефон щонайменше за годину до сну. Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну – гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.
Додайте активності у своє життя. Навіть легка руханка покращить ваш сон. Проте тренуйтеся не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання.
Вечеряйте в один і той самий час. Їжте більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів. Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати.
Ці поради корисні не лише в період короткого світлового дня. Тож дотримуйтеся їх завжди й будьте здорові!