Після не надто привабливої весняної погоди, нарешті настало літо – відмінний привід для активного відпочинку на природі і пора смаколиків, приготованих на мангалі. Можна замовити альтанку в курортних зонах, яких уже чимало відкрилося. Але треба бути готовим, що це може суттєво спустошити ваш гаманець. Хоча тут є свої плюси – гарне місце, чиста водичка і хороший сервіс. Якщо ж ви полюбляєте проводити відпустку вдома на дачній ділянці чи в саду, відпочиваєте «дикарями» на озері або річці – дозволене місце для мангала скрізь знайдеться. Головне – бажання, гарна компанія і вміння приготувати смачний шашлик на вогні. Адже це найпопулярніша страва відпочинку на природі. Її рецептів величезна кількість, як кажуть, на будь-який смак і гаманець. Ми поцікавилися, у скільки обійдеться ця фірмова страва з ароматним димком.
Головним інгредієнтом шашликів є м’ясо. Традиційно – це баранина, але ми готуємо її з переважно зі свинини, інколи яловичини та курятини. В магазинах та супермаркетах міста можна придбати готові замариновані шашлики, вартість яких сягає від 150-155 грн. за кілограм, у залежності від якості сировини. Та, якщо ви вправний господар (бо кажуть, що смажити їх – це чоловіча справа) або господиня, то приготуєте цю страву власноруч із свіженьких продуктів. Вартість м’яса на прилавках різна, до прикладу, свинина – від 125 гривень і вище (це також залежить від того, яку частину ви хочете придбати). Саме зі свинини шашлик виходить найсмачніший, соковитий і смачний. Але для цього, радять фахівці, краще взяти ошийок або вирізку – м’яке м’ясце з невеликим жирком. З яловичини добре робити стейки, які теж дуже смакують на природі. Дешевше можна взяти курятину – філе коштує від 100 гривень, але воно сухувате. Тож для цього краще підійдуть стегенця або ніжки. Їх можна знайти від 60 грн. А вже кінцевий результат страви залежатиме від того, який маринад використовували, що іще додавали та на яких дровах готували. Скільки кулінарів – стільки й способів.
Щоб легше було нанизувати, шампури змащують соняшниковою олією. До слова, вартість її цьогоріч також зросла – від 50 грн. за пляшку. Готова страва дуже смакує з салатом та зеленню. На прилавках вже червоніють стиглі помідори від 30 грн. за кг та соковиті огірочки – 15 грн., хрумка капустка – від 5 грн. за кг та зелена цибулька – близько 3 грн. пучок. Люблять наші земляки пекти сало на багатті, а смачним жирком, що з нього стікає, змащувати шматки хліба. Буханка запашної випічки теж трохи подорожчала – від 16 грн. і вище. Зате яйця в порівнянні з пасхальними цінами подешевшали, і вже за їх десяток на ринку правлять 19-20 гривень. Гарно смакують на природі смажені сосиски та ковбаски. Їх можна придбати також за помірною ціною – від 45 грн. за упаковку. Хто ж любить запечену рибку, то має на вибір у магазинах чималий її асортимент.
Звичайно, на природі потрібно пити багато чистої води, про що слід подбати, особливо, якщо з вами діти. А ось зі спиртним треба бути обережними і замінити на безалкогольні напої. Краще знайти місце, де можна пограти в рухливі ігри, скупатися у теплій водичці і позасмагати, але головне – без фанатизму. Тоді відпочинок на природі буде ліпшим, ніж на крутих заморських курортах.
Любов ТОКАЧ