У Виноградівському історичному музеї відкрилася виставка виробів ручної роботи мисткинь громадської творчої організації «Виноградівські пацьорки». Тут свої нові витвори презентували Ольга Андрашко, Моріка Пішпекі, Тетяна Худанич, Олена Капустянова, Тетяна Шпак, Ольга Гал та Ірина Іжганайтіс. Це і декупажні пляшки, баночки та картини, жіночі прикраси у техніці сутаж, що ніжно обрамлені камінням та бісером, немов живі квіткові та новорічні композиції, а також неповторні вироби з кераміки, від яких віддає домашнім затишком і теплом. Вироби наших майстринь викликають неймовірне захоплення, виконані надзвичайно філігранно, талановито і з душею.
Директор музею Людмила Тороцкезі у коментарі зазначила, що, не зважаючи на пандемію, заклад продовжує працювати у дозволених рамках. А щорічні виставки творчої громадської організації «Виноградівські пацьорки», яку знають не лише на Виноградівщині, а за її межами, вже стали традиційними. Кожна з них не схожа одна на одну, вражає креативністю, а головне – відкриває загалу нові імена талановитих майстрів, роботи яких щоразу дивують і захоплюють. Вони заслуговують найвищої оцінки і щирого шанування.
Дійсно, приємно вразили своїми витворами як добре знані мисткині, так і початківці, які нещодавно приєдналися до творчої родини «пацьорочок». Переконана, тут кожен знайде цікавинку для себе. Бо неможливо пройти повз вишуканих витворів, які милують око, піднімають настрій, наближають прихід весни, а квіти, мов живі, так і ваблять наблизитися, щоб відчути їхній аромат.
«Свою діяльність «Виноградівські пацьорки» розпочали у 2014 році, а вже наступного відбулася наша перша виставка в історичному музеї. Завдяки тісній співпраці з директором Людмилою Тороцкезі, відтоді ми щорічно проводимо тут свої підсумкові виставки, – розповіла голова ГО «Виноградівські пацьорки» Ірина Іжганайтіс. – Не дивлячись на те, що майже рік ми знаходимось в умовах пандемії, у 2020 році наші дівчата не припинили свою творчу діяльність. Зокрема, нам вдалося взяти участь у виставці вина, яка проходила на великому базарі, а також провести традиційну зимову Новорічно-Різдвяну виставку у пасажі. Це дало поштовх для урізноманітнення виробів та стимулювало нас до більш активної творчості. Сподіваємося, що цього року нам також вдасться порадувати містян та гостей своїми виробами.
Звичайно, через карантинні обмеження, ми не змогли запросити на виставку всіх своїх шанувальників. Але в них буде можливість відвідати її, адже діятиме наша «Намистинка» до кінця місяця. Тож, щиро запрошуємо на нашу нову презентацію», – підсумувала вона.
Любов ТОКАЧ