Звернення юннатів до мешканців міста

Наступила зима, традиційна пора для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів  частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи. Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Тому не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.
Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути несмаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добути ядро зі шкаралупи, тому раджудещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи. До корму можна підмішувати насіння маку в невеликій кількості. Ним люблять ласувати чижі. Для зимової підгодівлі дроздів, викладайте на сніг шматочки яблук і грушок. А синички люблять поласувати сирим несоленим салом. Допоможіть птахам взимку і вони вам віддячать влітку, оберігаючи ваші сади від шкідників.


Надія Погоріляк,
керівник гуртків Виноградівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; юннати гуртка «Дизайн та екологія»

comments powered by HyperComments